5 faktów, których prawdopodobnie nie znałeś o kuchniach na wymiar

Temat realizacji kuchni na wymiar jest wielokrotnie i intensywnie wałkowany na wielu portalach wnętrzarskich. Nieustannie pojawiają się opinie zarówno zwolenników tego rozwiązania oraz przeciwników. Powstało także wiele legend i mitów na temat kuchni na wymiar. W tym artykule przedstawimy 5 faktów, o których mogłeś nie wiedzieć na temat kuchni na zamówienie. Zapraszamy do lektury.

1. Kuchnie na wymiar nie muszą być droższe od kuchni standardowych

kuchnia na wymiarPrawdą jest, że generalnie kuchnie realizowane na wymiar będące o podobnej jakości wykonania bywają droższe od tych zakupionych czy zamówionych w sklepie lub salonie sprzedaży od producenta. Dzieje się tak dlatego, że kuchnie na wymiar to tworzenie nowego, indywidualnego zestawu mebli, który musi zostać osobno zaplanowany, zaprojektowany, wymierzony, wyprodukowany i zamontowany. To wszystko kosztuje. W przypadku mebli gotowych te wszystkie etapy powstają tylko jeden raz, a na końcu taśmowo produkuje się meble czyniąc je tańszymi. Jednak nie można nastawić się, że w każdym przypadku meble na wymiar będą droższe ponieważ okazuje się, że wiele producentów oferuje kuchnie w tak wysokich cenach, że taniej jest zamówić je na wymiar.

2. Kuchnie na wymiar nie muszą być lepszej jakości od tych w sklepie

W sklepach typu hipermarket budowlany czy popularnych sieciówkach nie otrzymamy mebla najwyższej jakości. Stąd przekonanie, że zamówienie mebli kuchennych na wymiar zapewnia wyższa jakość. To nie jest prawdą, chociaż w większości przypadków tak jest. O jakości mebli na wymiar decyduje zamawiający wybierając materiały, z których kuchnia będzie wykonana, oraz zakład stolarski, który podejmuje się produkcji elementów. Natomiast w salonach sprzedaży producentów lub dystrybutorów znajdziemy zarówno słabej jakości meble jak i te z wyższej półki. Nie mam tutaj reguły.

3. Kuchnie na wymiar nie w każdym przypadku są rozwiązaniem najlepszym

Cześć osób nie decyduje się na inwestycję w kuchnię na wymiar z powodów finansowych, nawet jeśli posiada przekonanie, że są lepszym wyjściem niż gotowe meble do kuchni, co jest pewnego rodzaju błędnym podejściem. Istnieją okoliczności, w których gotowy zestaw mebli kuchennych spisze się tak samo dobrze, jak byłoby to w przypadku montażu kuchni na zamówienie. Przykładem może być nieskomplikowany aneks kuchenny stojący przy jednej ścianie. Do takiego miejsca spokojnie znajdziemy odpowiednie meble bez zlecania produkcji indywidualnej.

4. Kuchnie na wymiar nie są inwestycją jednorazową na długie lata

Sporo osób twierdzi, że inwestycja w kuchnię na wymiar jest tylko jedna, i tak zakupiona kuchnia będzie bez problemów funkcjonowała przez wiele wiele lat. Oczywiście to może być prawda, ale nie w każdym przypadku. Jeżeli podczas zakupu kuchni na zamówienie inwestor będzie oszczędzał środki na materiałach, będzie wybierał słabsze rozwiązania technologiczne, słabsze mechanizmy, to kuchnia taka posłuży tyle samo czasu co zwykły mebel dostępny w sklepie. mając takie nastawienie lepiej od razu zamówić gotowe meble. Jeśli kuchnia na wymiar ma być naprawdę trwałą inwestycją, wybierajmy rozwiązania lepszej jakości, co zaowocuje długim czasem eksploatacji.

meble kuchenne na poddaszu

5. Kuchnie na wymiar nie są „przerostem formy nad treścią”

Niektórzy uważają, że kuchnie na wymiar to wymysł rzemiosła stolarskiego i meblarskiego i tak naprawdę, wcale nie jest to potrzebne z uwagi na możliwość doboru właściwych mebli w gotowych zestawach. Nie jest to prawdą. W niektórych przypadkach meble na zamówienie są jedynym rozwiązaniem, jak np. w kuchniach na poddaszu z pochyłymi i skośnymi ścianami, czy kuchniami pod schodami prowadzącymi na wyższa kondygnację. istnieje bardzo dużo trudnych układów pomieszczeń, w których jedyną możliwością jest zaprojektowanie indywidualnego rozwiązania. natomiast tam gdzie możliwe jest postawienie zwykłych mebli kuchennych, to zauważmy, korzystamy zawsze z rozwiązań standardowych. Jeżeli zaś chcemy kuchnię stworzyć bardziej przyjazną, funkcjonalną, oryginalną i wygodną, możemy liczyć tylko na rozwiązania dedykowane.

Tutaj przeczytasz więcej na ten temat.

Next Post

Co firma sprzątająca powinna posiadać?

czw. paź 5 , 2017
Chcąc rozpocząć działalność gospodarczą związaną z oferowaniem usług czystościowych w pierwszej kolejności powinniśmy określić jaki zakres czynności będzie wykonywać nasza firma. Są to niezbędne informacje chociażby do określenia tego w jaki sprzęt powinniśmy zainwestować oraz w jaki personel.
sprzatanie1

Może też Cię zainteresować