Koparka – części które często ulegają zniszczeniu

Jeśli posiadamy biznes związany z koparkami, pewnie zdajemy sobie sprawę z tego, że co jakiś czas będziemy musieli wymieniać szybko zużywające się części. Kupując nowy sprzęt przy starcie biznesu, możemy być pewnie, że pierwsza wymiana części nie spotka nas tak szybko.

Częściami, które szybko ulegają zniszczeniu są łyżki do koparki, łańcuchy, wałki, zęby kół napędowych i rolki podtrzymujące. Wymiana takich części bywa kosztowna. Łyżki do koparki można kupić nowe tutaj: (www.zmg.pl) bądź używane na odpowiednich branżowych portalach internetowych.

Wskazówki

Aby uniknąć szybkiej wymiany części w koparkach, można kierować się kilkoma wskazówkami, które nie przyspieszą awarii.
1. Należy używać osłon przeciw kamieniom.
2. Szerokość płyt gąsienic – decyduje w znacznym stopniu o zużyciu łańcuchów.
3. Nie zapominaj o regularnym czyszczeniu elementów podwozia naszej maszyny – im czystsze przestrzeń pomiędzy elementami, tym dłuższa ich żywotność.
4. Należy regularnie sprawdzać stan poszczególnych elementów – takich jak łyżka do koparki, rolki podtrzymujące oraz wałki itp.

łyżka do koparki
Serwis

W przypadku, gdy jakaś część ulegnie zniszczeniu, konieczna jest jego wymiana. Części przeznaczone do koparki znajdziemy na przeróżnych stronach internetowych. W zależności od produktu, jakiego szukamy możemy spodziewać się rożnej ceny.

Jeśli ulegnie zniszczeniu łyżka do koparki, to musimy liczyć się z tym, że koszt za nową cześć będzie od 1000zł w górę. Przy zakupie kierujmy się jakością oraz opinią. Kupując od dłuższego czasu u jednego producenta możemy liczyć na rabat. Jeśli zdecydujemy się na naprawę koparki w serwisie, nie będziemy musieli przejmować się kupnem nowej części, gdyż serwis zrobi, to za nas.

Next Post

Uniformy medyczne - gdzie się przydają?

pt. kwi 20 , 2018
W niektórych zakładach pracy konieczne jest noszenie odzieży roboczej. Odzież chroniąca jest wymagana wszędzie tam gdzie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia. Nie inaczej jest jeśli chodzi o uniformy medyczne.
pracownik medyczny

Może też Cię zainteresować