Bez barier

W Polsce od dobrych kilku lat, przystosowanie przestrzeni miejskiej do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami idzie w bardzo dobrą stronę. Coraz więcej jest dźwiękowych sygnalizacji świetlnych, wind większej szerokości oraz schodołazów przy np. urzędach miasta czy w kamienicach. Jednak, dużo jeszcze przed nami, abyśmy mogli szczycić się honorem kraju przyjaznego osobom niepełnosprawnym.

Firma prywatna – opinia publiczna

Powiedzieliśmy o mieście, jednak musimy mieć na uwadze, iż to jak prezentuje się miasto, region czy kraj wpływa szereg czynników je kształtujących. Jeśli jesteśmy właścicielami prywatnej firmy i zależy nam na jak najlepszym jej wizerunku, warto przyjrzeć się, czy jesteśmy odpowiednio dostosowani do potrzeb osób niepełnosprawnych. Aby umożliwić naszym klientom, którymi mogą być osoby niepełnosprawne, choćby chociaż dostęp do naszego pomieszczenia? Niezbędnym elementem na pewno jest schodołaz, który umożliwi przedostanie się przez schody osobom na wózku. Nie wspominam już o zadbaniu o miejsce parkingowe przeznaczone dla niepełnosprawnych – to zupełna podstawa. Oprócz schodołazu (zobacz TUTAJ), warto też, aby na windzie widniało oznaczenie o pierwszeństwie osób ze schorzeniami – to kolejna podstawa podstaw. Warto tez pomyśleć o zainstalowaniu uchwytów ułatwiających korzystanie z toalet.

Po ludzku

Pamiętajmy przede wszystkim, że to proste gesty przynoszą najlepsze rezultaty. Mamy wielką moc, naprawdę. Przecież kraj czy miasto, to przede wszystkim jego społeczność. To my, ludzie, tworzymy społeczeństwo. Czasem wystarczy tylko wykazanie się odrobiną wrażliwości i empatii. Warto rozejrzeć się dookoła, bo może ktoś potrzebować naszej pomocy? Siła jest w nas, wystarczy nie być obojętnym.

Next Post

Zamienniki czy oryginały - na jakie części Deutz warto postawić?

wt. wrz 25 , 2018
W każdym urządzeniu eksploatowane są części, które z biegiem czasu po prostu się niszczą. Należy je wówczas wymienić, aby maszyna ponownie mogła prawidłowo funkcjonować. Wówczas zastanawiamy się nad tym, czy lepiej postawić na oryginalne części Deutz czy też bardziej opłaca się zakup części zamiennych. Jakie są przesłanki za jednym oraz […]

Może też Cię zainteresować