Co firma sprzątająca powinna posiadać?

Chcąc rozpocząć działalność gospodarczą związaną z oferowaniem usług czystościowych w pierwszej kolejności powinniśmy określić jaki zakres czynności będzie wykonywać nasza firma. Są to niezbędne informacje chociażby do określenia tego w jaki sprzęt powinniśmy zainwestować oraz w jaki personel.

sprzatanie1

Musimy również zastanowić się nad zakresem działalności firmy sprzątającej czy będziemy oferować usługi czystościowe na większą skalę obsługując np. kilka większych firm czy wyłącznie osoby prywatne.

Wykwalifikowana kadra

Doświadczona i wykwalifikowana kadra to już połowa sukcesu. Bez profesjonalnych pracowników nawet najlepszej jakości maszyny nie są w stanie zapewnić usług na najwyższym poziomie. Dlatego chcąc prosperować jako najlepsza firma sprzątająca warto dbać o kwalifikacje swoich pracowników i organizować im kursy, szkolenia dzięki którym będą wciąż podnosić swoje umiejętności i zdobędą większą wiedzę.

Warto pamiętać, że dobrze wykwalifikowana kadra to oszczędność czasu i pieniędzy. Natomiast zgrany i dobrze zorganizowany personel jest w stanie poradzić sobie szybko ze zleconymi pracami. sprzatanie

Profesjonalne maszyny

Firma sprzątająca musi posiadać zaawansowane maszyny do sprzątania bez tego żadna praca nie będzie wykonana w pełni profesjonalnie. Profesjonalne maszyny to nie tylko wygoda dla samych pracowników ale przede wszystkim renoma dla firmy i pewność, że wykonywane usługi czystościowe będą zrobione dokładnie i bardzo sprawnie.

Jeśli zamierzamy oferować usługi dla rożnych sektorów, zarówno dużych firm i osób prywatnych powinniśmy mieć w dyspozycji między innymi taki sprzęt jak:

– odkurzacz kolumnowy,

– odkurzacz z opcją sucho-mokro,

– dobry zestaw mopów,

– zamiatarki uliczne (bądź jedna zamiatarka uliczna)

– zestaw do mycia okien,

– drabinę,

– wózek serwisowy

-specjalistyczne środki czystości (sklepy internetowe prowadzą sprzedaż chemii do czyszczenia – przykład takiego sklepu – Kosmethurt)

W większości przypadków taki zestaw może nie być wystarczający, warto więc uzupełniać swoją listę maszyn o te, które w praktyce okażą się być niezbędne podczas wykonywanych prac czystościowych. Wykonując usługi czystościowe na co dzień, będziemy w stanie określić w co jeszcze powinna wyposażyć się nasza firma sprzątająca. Wiele zależy również od samej działalności firmy, jeśli będziemy chcieli poszerzyć swój zakres usług np. do wykonywania prac czystościowych komunalnych będą nam niezbędne np. zamiatarki uliczne, bardziej specjalistyczne środki czystości oraz dodatkowy personel sprzątający.

 

Next Post

Idealny fotel kosmetyczny do salonu urody

czw. paź 5 , 2017
Profesjonalny salon kosmetyczny jest miejscem chętnie odwiedzanym przez osoby, które chcą zadbać o swoją urodę i skorzystać ze specjalistycznych zabiegów. Każdy renomowany salon kosmetyczny powinien zadbać o przyjemną atmosferę dla swoich klientów o nienaganną czystość, stworzyć miejsce relaksu jak również zadbać o samą wygodę podczas przeprowadzania zabiegów kosmetycznych.

Może też Cię zainteresować