Uświetnij rocznicę ślubu Twoich rodziców lub dziadków!

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej małżeństw, nieraz po bardzo krótkim czasie kończy się rozwodem, coraz bardziej doceniamy te, które trwają ze sobą latami, pomimo wielu trudności po drodze. Od dawna zresztą świętowano rocznice ślubu, tym bardziej, im bardziej imponujące one były. Rocznica ślubu to święto rodzinne – z jednej strony świętują przede wszystkim obchodzący jubileusz małżonkowie, ale z drugiej strony cała rodzina cieszy się, że jej bliscy – rodzice czy dziadkowie – są ze sobą tyle lat i dają tym samym przykład kolejnym pokoleniom. Rocznicę ślubu trzeba uczcić i to nie ulega wątpliwości – jak zatem uświetnić tę, którą obchodzą nasi rodzice lub dziadkowie?

rocznica

Uczyń ten dzień wyjątkowym!

Niech w dzień rocznicy ślubu życie potoczy się nieco innym torem niż na co dzień. Zastanów się, co najbardziej ucieszy Twoich rodziców czy dziadków – może będzie to dzień spędzony w spa, gdzie będą mogli zrelaksować się i na chwilę odciąć od reszty świata, a może wprost przeciwnie, największą radość sprawi im spędzenie tego dnia z najbliższymi i przybliżanie młodszym pokoleniom kulisów początku swojego związku oraz przepisu na wieloletnie małżeństwo? Oczywiście jeśli rodzice czy dziadkowie są nadal aktywni zawodowo, może być tak, że w dzień rocznicy ślubu nie będą mogli pozwolić sobie na zbyt wiele, ale warto wtedy zadbać o to, by w okolicy tego terminu mogli spędzić wyjątkowy czas we dwójkę lub z najbliższymi, zależnie od tego, co wolą.

tortPomyśl o prezencie!

Na rocznice ślubu, zwłaszcza te okrągłe, zwyczajowo wręcza się prezenty. Mogą one być rozmaite, w zależności od budżetu, pomysłowości i potrzeb jubilatów. Weekend w górach, sprzęt AGD, który, choć ich ucieszy, byłby dla nich wydatkiem, na który nie umieliby się zdecydować, ręczniki z wyszytą specjalnie dla nich dedykacją – rozwiązań jest naprawdę dużo, a największym ograniczeniem jest wyobraźnia. Oczywiście warto też postawić na dodatek, który podkreśli to, która to już rocznica ślubu – może to być bukiet z odpowiedniej ilości róż bądź też bardziej nowocześnie – balony cyfry napełnione helem. Warto połączyć siły i przygotować jeden prezent wspólnie zresztą rodzeństwa lub wnuków – da to o wiele większy budżet, a to oczywiście o wiele większe możliwości. Niezależnie jednak od tego, na co postawimy, naszych bliskich na pewno ucieszy sam fakt, że pamiętamy o ich święcie.

Next Post

Białystok i Podlasie - dlaczego warto odwiedzić ten region?

śr. lut 21 , 2018
Białystok wraz z Podlasiem w ostatnich latach staje się coraz modniejszy wśród turystów. I nie tylko chodzi tu o turystów z Polski, ale także z zagranicy. Wyjątkowe okoliczności przyrody, niepowtarzalne zabytki oraz klimat sprawia, że Podlasie i Białystok zyskują coraz mocniejsza pozycje na turystycznej mapie Polski. Z pewnością Białystok jest […]

Może też Cię zainteresować