Transport lotniczy do USA

Stany Zjednoczone są drugim co do wielkości eksporterem towarów i dóbr na całym świecie. Jest to największa wolnorynkowa gospodarka na świecie! W skład eksportowanych produktów wchodzą między innymi takie wyroby jak:
wyposażenia kompletnych obiektów przemysłowych (elektrowni wodnych, cieplnych, jądrowych, hut, rafinerii, fabryk), komputery, samoloty, broń czy tworzywa sztuczne.

Co eksportuje się do USA i kto eksportuje?

Polska eksportuje do USA między innymi maszyny i urządzenia, co ciekawe w tym zestawieniu znajdują się również pojazdy. Artykuły rolno spożywcze plasują się na trzecim miejscu zestawienia eksportowanych produktów z Polski do USA. Transport lotniczy do USA kwitnie, z czego możemy się tylko cieszyć.

Rosja jest krajem który eksportuje ropę naftową. W roku ubiegłym transportem lotniczym do USA i nie tylko zaimportowano niemal 40 milionów baryłek ropy. Jeszcze do niedawna w imporcie ropy do USA brała udział Wenezuela, jednak sankcję które zostały wprowadzone uniemożliwiły eksport ropy przez Wenezuelę do USA.

Wietnam jest głównie eksporterem różnego rodzaju modemów, pralek, akumulatorów kwasowo-ołowiowych, czy żaluzji plastikowych. Wietnam jest krajem który znacznie zyskał na wojnie handlowej między Chinami a Stanami Zjednoczonymi. Wartość eksportowanych towarów przez Wietnam stale rośnie.

Chiny eksportują do Stanów Zjednoczonych układy scalone, rudy żelaza, komputery, telefony komórkowe a nawet ubrania czy tekstylia. Mimo nałożenia ogromnego cła na niektóre towary przez Stany Zjednoczone na inne kraje w tym Chiny, eksport nie zmalał diametralnie jak można by było przypuszczać. Chiny bardzo sprytnie obchodzą tego typu zabiegi, w tym przypadku wysyłając eksport do Wietnamu, który stamtąd trafia do Stanów Zjednoczonych.

Transport lotniczy do USA jest, był i będzie. Eksportować i importować można jeszcze na wiele różnych sposobów, między innymi drogą lądową czy morską. Jeśli szukacie oferty transportu lotniczego do USA i nie tylko, to firma http://www.transport-lotniczy-z-usa.pl/ z pewnością rozjaśni wszelkie wątpliwości lub pomoże w ewentualnym wypełnieniu dokumentów.