Taśmy led rgb – czym są i dlaczego warto je kupić?

Oświetlenie led cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością. Dzięki niemu możemy uzyskać światło najwyższej jakości, które doskonale zmieni charakter naszego wnętrza. Można je też odpowiednio dopasować do naszych potrzeb, pory dnia, rodzaju pomieszczenia itp. Jednymi z produktów, które cieszą się powodzeniem, są taśmy ledowe. Co powinniśmy o nich wiedzieć i dlaczego warto zdecydować się na zakup led taśmy? O tym poniżej.

Taśma led, taśma led rgb, a może taśma led rgbw?

Umieszczone w taśmach led diody mogą emitować światło o różnej barwie. Klasyczna taśma led emituje światło białe, natomiast jeśli zależy nam na kolorach, to warto postawić na taśmy led rgb lub led rgbw. Co oznaczają skróty rgb oraz rgbw? Otóż odnoszą się one do kolorów: r – red (czerwony), g – green (zielony), b – blue (niebieski), a także w – white (biały).

W taśmach ledowych rgb jedna dioda emituje wszystkie trzy kolory światła, to jest czerwone, zielone i niebieskie. Korzystając ze sterownika to taśm ledowych, jesteśmy w stanie uzyskać całą paletę kolorów. Taśma led rgbw działa na podobnej zasadzie, jednak tutaj możemy dodatkowo uzyskać barwę białą. Zakup dobrego sterownika do taśm led pozwoli nam uzyskać kilka milionów odcieni różnych kolorów. W przypadku taśmy led rgbw dodatkowo mamy możliwość uzyskania kilku kombinacji białej barwy. Możemy na przykład uzyskać barwę białą ciepłą, zimną lub neutralną.

Dlaczego warto zdecydować się na taśmy led?

Taśmy led sprawdzą się w praktycznie każdym pomieszczeniu. Wielość barw pozwoli na stworzenie wyjątkowego charakteru wnętrza. Taśma led doskonale sprawdzi się w kuchni, salonie, sypialni, a nawet w łazience. Z powodzeniem można ich używać także w samochodzie.

Taśmy ledowe z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne żarówki. Doskonale sprawdzą się jako oświetlenie centralne, jak i punktowe. Użyte jako to drugie, w ciekawy sposób wyeksponują obrazy, podświetlą regał z książkami lub nadadzą klimatu w naszej sypialni. W łazience taśmy led będą ciekawym sposobem na oświetlenie lustra. Ich łatwy montaż sprawia, że taśmy ledowe są naprawdę szybkim i ekonomicznym sposobem nie tylko na dobre oświetlenie, ale też zmianę aranżacji pomieszczenia.

Szeroki wybór produktów związanych z oświetleniem led oferuje sklep Idea Pur: https://sklep.ideapur.pl/produkty/tasmy-led/tasmy-i-paski-led,2,123042

Next Post

Piękny ogród przydomowy - o czym warto pamiętać

czw. lip 15 , 2021
Ogród to wizytówka każdego domu, ale także miejsce w którym chętnie oddajemy się chwilom relaksu. Bardzo często przydomowy ogród zaaranżowany jest na wzór miejsca idealnego do spotkań towarzyskich, czy też organizacji przyjęć rodzinnych, dlatego tak ważnym jest wyposażenie go w odpowiednie meble ogrodowe i zadbanie o przyjazną atmosferę. W tym […]

Może też Cię zainteresować