Jak prawidłowo zaimpregnować kamień naturalny? Kilka podstawowych zasad

Kamienie naturalne stają się coraz bardziej popularne w świecie aranżacji wnętrz. To idealne dopełnienie do kuchni, łazienek, salonów i innych pomieszczeń. Jest wykorzystywany również w ogrodach i na ogrodzeniach. Granit, gres, piaskowiec, marmur i klinkier z pewnością wiodą prym wśród wszystkich kamieni naturalnych. Popularność ich stale narasta i nic nie wskazuje na to, aby miało się coś w tej kwestii zmienić. Kluczową sprawą w zakresie tego typu obudowy jest jej pielęgnacja, a mianowicie impregnacja. Jest to bardzo proste działanie, które sprawia, że kamień naturalny pozostaje w jak najlepszej kondycji na dłuższy okres czasu. Impregnacja kamienia naturalnego jest możliwa tylko za pośrednictwem specjalistycznych preparatów chemicznych. Stosowanie innych środków może wręcz zaszkodzić. Poniżej przedstawiamy podstawowe zasady impregnowania kamienia naturalnego.

 

  1. Kamień przygotowany do impregnacji powinien być suchy,
  2. Naniesienie impregnatu do kamienia za pomocą ścierki w sposób równomierny,
  3. Poczekanie na częściowe osuszenie się powierzchni kamienia,
  4. Wypolerowanie kamienia za pomocą suchej szmatki w celu uniknięcia powstania smug,
  5. Pozostawienie nawierzchni do całkowitego wyschnięcia.

 

impregnat do kamienia

Impregnacja kamienia naturalnego – jak często stosować ten zabieg?

Wszystko jest zależne od przestrzeni w jakiej znajduje się położony kamień. Statystycznie, impregnację stosuje się raz na okres 3 lub 4 lat. W przypadku przestrzeni o dużej używalności powinno się zaimpregnować kamień przynajmniej raz w ciągu roku. Proces ten nie jest czasochłonny co znacznie ułatwia nam sprawę. Istotną kwestią jest znalezienie odpowiedniego impregnatu do kamienia.

Co daje stosowanie impregnatu do kamienia?

Impregnat do kamienia to specyfik, charakterystyczny dla chemii kamieniarskiej. Zastosowanie preparatu sprawia, że kamień naturalny staje się bardziej odporny na zaplamienia i znacznie zyskuje na swojej wizualności. Impregnat do kamienia wytwarza specjalną powłokę hydrofobową, która chroni powierzchnię wierzchnią kamienia przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami. Impregnat do kamienia można znaleźć w sklepie internetowym (www.kamchemia.pl), który specjalizuje się w sprzedaży tego typu środków chemicznych do pielęgnacji, czyszczenia i impregnacji kamieni naturalnych.

Next Post

Warzywa i owoce na redukcję tłuszczu? Czemu nie!

wt. kwi 2 , 2019
Dieta to słowo, które wzbudza w nas bardzo często strach i niepokój. Nie lubimy ograniczeń. Tak z góry myślimy właśnie o wszelkiego typu dietach. Nie jest to dobre podejście. Już na samym starcie nastawiamy się negatywnie do samego pojęcia. W taki sposób nie mamy większych szans na zmianę swoich nawyków. […]
brzuch

Może też Cię zainteresować