Kontrola dostępu w niewielkich firmach – jakie rozwiązania warto wdrożyć?

Wiele osób niesłusznie uważa, że nowoczesna kontrola dostępu to przywilej zarezerwowany jedynie dla dużych korporacji, które dysponują odpowiednim budżetem. Obecnie system kontroli dostępu możemy wdrożyć również w małych i średnich firmach. Wpływa to na podniesienie codziennego komfortu i znaczne zwiększenie bezpieczeństwa ważnych informacji czy przedmiotów.

Tradycyjne rozwiązania w zakresie kontroli dostępu

W Polsce wciąż w wielu firmach używa się tradycyjnych form kontroli dostępu do pomieszczań. Najczęściej są to klucze i zamek do drzwi. Nie dają one bezpieczeństwa na wysokim poziomie. Klucze mogą być wykradzione lub ulec zgubieniu. Istnieje niebezpieczeństwo, że zostaną wykorzystane przez osobę do tego nieuprawnioną, która zaszkodzi naszej firmie. Dobrze jest więc przyjrzeć się nowocześniejszym, bardziej efektywnym metodą zabezpieczeń. Należy do nich na przykład zamek na odcisk palca.

Czym jest zamek na odcisk palca?

Zamek na odcisk palca to urządzenie elektryczne, które otwiera drzwi po rozpoznaniu odcisku palca danej osoby. System kontroli dostępu porównuje wczytane do urządzenia dane z tymi, które zostały wcześniej w nim zapisane. Jeśli dane się pokrywają, następuje otwarcie drzwi. W przeciwnej sytuacji, wejście na teren firmy czy pomieszczenia zostaje udaremnione. Dzięki zamkowi na odcisk palca możemy uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji. Firmowy majątek będzie właściwie chroniony.

Kontrola dostępu połączona z wideorejestracją

Wiele firm stosuje kontrolę dostępu połączoną z wideorejestracją. W ten sposób wiemy, kto wchodzi na teren firmy. Wideorejestracja może być połączona z czytnikami na karty. Całość stanowi wtedy bezpieczny system kontroli dostępu, który warto wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie. W ten sposób zyskamy o wiele lepszą ochronę niż w przypadku tradycyjnych kluczy i zwykłego zamka.

Ważne informacje znajdziesz również na stronie https://biosys.pl/kontrola-dostepu-msp.

Next Post

Krojenie i siekanie warzyw przy wykorzystaniu szatkownicy. Dlaczego warto?

pt. kwi 9 , 2021
Wiesz, że ważne jest, aby gotować i jeść zdrowo, ale siekanie, krojenie i krojenie w kostkę warzyw na świeże posiłki i przekąski wymaga czasu. Na szczęście krajalnice do warzyw mogą sprawić, że przygotowanie warzyw będzie szybkie i przyjemne. Krajalnice do warzyw są dostępne w różnych stylach, takich jak mandolina i […]

Może też Cię zainteresować