Piękny ogród przydomowy – o czym warto pamiętać

Ogród to wizytówka każdego domu, ale także miejsce w którym chętnie oddajemy się chwilom relaksu. Bardzo często przydomowy ogród zaaranżowany jest na wzór miejsca idealnego do spotkań towarzyskich, czy też organizacji przyjęć rodzinnych, dlatego tak ważnym jest wyposażenie go w odpowiednie meble ogrodowe i zadbanie o przyjazną atmosferę. W tym wpisie znajdziesz wskazówki o czym należy pamiętać przy aranżacji ogrodu – zapraszamy do lektury.

Zestawy mebli ogrodowych – tarasowe i ogrodowe

Chcąc organizować przyjęcia towarzyskie, bądź leniuchować po ciężkim dniu pracy musimy mieć gdzie spocząć. Zatem pierwszym elementem stylizacji ogrodu powinny być meble. Ich wybór potrafi wpędzić w dylematy, powszechnie dostępne są gotowe zestawy mebli ogrodowych w wielu konfiguracjach. Stół +krzesła, stół + fotele lub nawet bardzo duże zestawy mebli, na których może usiąść kilka osób. Dodatkowo zestawy mebli dostępne są w wielu ciekawych stylizacjach, także bez obaw możemy wybrać ten który akurat trafia w nasz gust. Należy przede wszystkim skupić się na walorach funkcjonalnych – meble tarasowe czy ogrodowe powinny być wykonane z solidnego tworzywa. Najlepiej takiego, które będzie odporne na warunki pogodowe, na wilgoć i promieniowanie UV.

Meble ogrodowe z technorattanu

Jak wiadomo branża meblarska w Polsce jest bardzo dobrze rozwinięta, ale ciężko jest znaleźć meble, które prezentują się doskonale i zarazem są dobre gatunkowo. Stąd też polecanym pomysłem jest zakup mebli prosto od producenta.  Bel Giardino to producent mebli tarasowych wykonanych z technorattanu. W branży meblarskiej to jeden z popularniejszych producentów który tworzy nietuzinkowe technorattanowe meble ogrodowe, które zwracają uwagę starannością wykonania oraz wysokiej jakości dodatkami takimi jak różnokolorowe poduszki dopasowane do barwy mebli. Dlaczego technorattan? Spełnia on wszystkie warunki praktyczne, które sprzyjają efektywnemu i wieloletniemu z nich korzystaniu. Meble ogrodowe z technorattanu to nie tylko odporność na warunki pogodowe ale duża elastyczność, za którą idzie komfort i wygoda użytkowania. Dodatkowym ich atutem jest wielorakość form, które umożliwiają uczynienie z nich mebli tarasowych oraz balkonowych w związku z czym wybrane modele będą doskonale prezentować się i posłużą na tarasach i balkonach, a nie tylko w ogrodzie.

Meble tarasowe z technorattanu czy aluminium?

Przyjmuje się, że meble tarasowe powinny być funkcjonalne i niewielkich rozmiarów. W swojej ofercie Bel Giardino posiada meble na taras wykonane zarówno z aluminium (odpornego na korozję dzięki wybornemu malowaniu farbą proszkową) ale również z technorattanu. Obydwa materiały cieszą się naprawdę dużą popularnością przez wzgląd na swoją wytrzymałość przyjmuje się jednak, że to właśnie meble aluminiowe lepiej sprawdzają się na tarasach i balkonach. Czy faktycznie jest to prawda? Meble tarasowe z technorattanu są nieco lżejsze od tych aluminiowych co sprawia, że automatycznie stają się bardziej mobilne i wygodniejsze w przenoszeniu podczas ewentualnej rearanżacji przestrzeni. Meble na taras z aluminium cechują się nieporównywalną wytrzymałością w porównaniu do innych materiałów takich jak drewno, plastik czy też rattan. Przeważnie meble tarasowe z aluminium przyjmują bardziej minimalistyczne formy – dzięki temu świetnie komponują się z nowoczesnymi, modernistycznymi budynkami. Meble technorattanowe bez porównania lepiej wyglądają na werandach lub altankach domostw rustykalnych ponieważ ich naturalny wygląd świetnie uzupełnia klimat miejsca. 

Next Post

Rejestracja czasu pobytu dziecka w przedszkolu - jak to wygląda w nowoczesnych placówkach?

pt. lip 16 , 2021
Dzieci w przedszkolu spędzają czas, za który rodzice są zobowiązani w każdym miesiącu uregulować opłaty. W wielu placówkach rejestracja pobytu dziecka w przedszkolu polega na zapisaniu początku i końca pobytu dziecka w dedykowanym do tego celu zeszycie. Na szczęście sporo placówek  łączy to rozwiązanie z nowoczesną rejestracją opartą o karty […]

Może też Cię zainteresować