Soki warzywne i owocowe w diecie

Wyciskanie soków z owoców i warzyw w domowym zaciszu jest bardzo dobrym nawykiem w naszej diecie. Soki zawierają dużo witamin, antyoksydantów i minerałów. Tylko przygotowując napój samodzielnie, wiemy czy nie posiada dodatkowych ulepszaczy czy cukru.

Aktualnie, na rynku znajdziemy wiele urządzeń do wytwarzania soków, zarówno owocowych jak i warzywnych. Wyciskarka do soków zdecydowanie usprawni ten proces i spowoduje, że wyciśnięty sok będzie pełny wartości odżywczych i minerałów. Sokowanie warto wprowadzić zarówno do swojej diety, jak i do pożywienia malucha. Sok z warzyw i owoców dostarczy cennych witamin, bez dodatków cukru, który znajdziemy w gotowych sokach. Wyciskany sok to świetna alternatywa dla zabieganych. Przygotowanie soku za pomocą wyciskarki do owoców i warzyw trwa chwilę, a wytworzony napój możemy zabrać ze sobą w butelce. W zależności od wybranych składników, w soku możemy znaleźć witaminę C, witaminę E i K, kwas foliowy, przeciwutleniacze czy błonnik. Do wykonywania codziennych soków idealnie sprawdzi się wyciskarka wolnoobrotowa. Szeroki asortyment znajdziesz w sklepie Energia Zdrowia: https://energiazdrowia.pl/pl/c/Wyciskarki-do-sokow/1.

Jak przechowywać sok?

Wyciskarka do soków pozwala wykonać świeży sok. Po jego wyciśnięciu możesz go przelać do dowolnego naczynia. Jeżeli chcesz go przechowywać dłużej, warto skorzystać ze szklanych słoików czy butelek. Nie należy przetrzymywać soku w kubku lub szklance, gdyż wówczas dostanie się do niego powietrze. Sok należy umieścić w lodówce, gdzie może stać około 24-48 godzin.

Next Post

Chodaki medyczne dla stomatologów

czw. mar 11 , 2021
Kiedy pracujesz w ochronie zdrowia, zazwyczaj przez cały dzień stoisz na nogach. Wygoda jest zatem kwestią priorytetową przy wyborze obuwia. Wielu producentów uważa jednak, że funkcjonalność może iść w parze z dobrym designem i stylowym wyglądem.

Może też Cię zainteresować