Czym jest rehabilitacja

Słowo “rehabilitacja” kojarzy się zwykle ze świadczeniem pomocy osobom niepełnosprawnym. Jednak rehabilitacja w praktyce ma dużo większy wydźwięk. Jest to proces, który krok po kroku pomaga ludziom w pełni w odzyskaniu sił. Podstawowym celem rehabilitacji jest po prostu pomoc ludziom możliwie jak najskuteczniej, by mogli funkcjonować w codziennym życiu.

rehabilitacja

Rehabilitacja może pomóc w przywróceniu do działania, w odzyskaniu sił, czy nawet przywróceniu starych umiejętności.

Rodzaje rehabilitacji

Rehabilitacja może przybierać różne formy, wszystko zależy tak naprawdę od problemów z którym zmaga się pacjent. Najczęściej wyróżnia się rehabilitację po zawale serca, udarze mózgu, wszelkiego typu złamaniach kończyn czy też  zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. Rehabilitacja na kręgosłup wśród wszelkich świadczonych form pomocy jest jedną z najbardziej znanych. Zapewne dlatego, że problemy z kręgosłupem dotykają niemal co 3 osobę.

Rehabilitacja może mieć miejsce:

– w szpitalu
– w stacjonarnym ośrodku rehabilitacyjnym
– może ją świadczyć gabinet masażu
– na długoterminowe leczenie ambulatoryjne lub dzienne w szpitalu
– w centrum rehabilitacji
– w domu osoby chorego

Cele rehabilitacji

Podstawowym celem rehabilitacji jest pomoc osobie, która doznała urazu, przywrócenie utraconych umiejętności oraz odzyskanie maksymalnej samodzielności. Bez względu na stopień urazu,  czy posiadanej niepełnosprawności każda rehabilitacja powinna być wdrożona wcześnie, wykonana kompleksowo i w sposób ciągły. Tylko wtedy może przynieść oczekiwane rezultaty, szybszy powrót do sprawności, do zdrowia.

Specjalistyczna pomoc

Rehabilitacja, by mogła być w pełni bezpieczna i skuteczna wymaga ogromnej wiedzy i dużego doświadczenia. Musi być wykonywana z udziałem fizjoterapeuty, pracownika medycznego, który posiada wiedzę w tym zakresie. Jeśli np. cierpimy na choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa nie powinniśmy wykonywać samodzielnie ćwiczeń czy samodzielnie leczyć się z dolegliwości. Może się bowiem okazać, że będzie potrzebna specjalistyczna pomoc i przykładowo rehabilitacja na kręgosłup.

rehabilitacja
Specjalistów i fizjoterapeutów którzy oferują pomoc w tym zakresie, wiedzą jak powinna odbywać się rehabilitacja na kręgosłup  – Łódź , Widzew tutaj znajdziemy ich najwięcej. Dobrym przykładem jest gabinet masażu – Pro-Medyk. U nich możliwa jest rehabilitacja kręgosłupa, zabiegi i inne formy pomocy ortopedycznej. Szczegóły dostępne na: www.promedyk-premium.pl. Główne rejony działalności firmy to Łódź, Widzew.

Next Post

Rzeczy, które szkodzą, a wykorzystywane są w codziennym życiu!

pt. maj 18 , 2018
Są pewne elementy, których nieprawidłowa eksploatacja czy nie czytanie składu szkodzi naszemu zdrowiu. Warto wyeliminować te rzeczy zupełnie ze swojego życia, choć nierzadko nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Dlatego radzimy – zawsze sprawdzaj skład danego produktu.
catering biurowy

Może też Cię zainteresować