Klinika stomatologiczna – co może Ci zaoferować?

Co roku każdy Polak może udać się na kilka zabiegów do stomatologa. Jednak ich lista jest niezwykle krótka. W ramach NFZ można liczyć jedynie na przegląd uzębienia i leczenie próchnicy, a także otrzymanie protezy raz na pięć lat. Dlatego też ludzie decydują się na prywatne wizyty. Natomiast w prywatnej klinice stomatologicznej można liczyć na znacznie więcej. Co oferuje klinika stomatologiczna Bielsko?

Podstawowa dziedzina, czyli jaka?

Najbardziej podstawową dziedzinę stomatologii określamy jako stomatologię zachowawczą albo także i stomatologię ogólną. Dentysta, który specjalizuje się w stomatologii zachowawczej jest niczym lekarz pierwszego kontaktu. Gdy coś się dzieje, albo pacjent myśli po prostu o kontrolowaniu, profilaktyce chorób przyzębia lub zęba, a także i potrzebuje leczenia, ale jeszcze nie wiadomo jakiego, powinien właśnie się udać do takiej osoby. Taki dentysta jest odwiedzany najczęściej przez osoby, które przychodzą na wizytę okresową albo odczuwają silny ból zęba.

Kontrole i leczenie, czyli podstawa dbania o zęby

Wizyta kontrolna w klinice stomatologicznej polega na bardzo dokładnym zbadaniu stanu każdego zęba z osobna – należy bowiem upewnić się, czy nigdzie nie wystąpiła próchnica, nie ma żadnych ubytków ani kamienia, a także czy nie ma potrzeby wykonania jakichkolwiek zabiegów czy jest konieczne podjęcie leczenia itd. Gdy jednak coś zostanie znalezione, dentysta może natychmiast przystąpić do działania – leczenia – albo umówić się na kolejną wizytę, o ile jest ono długotrwałe. Gdy na zębach znajdują się odwapnienia, zęby muszą zostać poddane remineralizacji, czyli dokładnemu oczyszczeniu, po takim zabiegu zabezpiecza się je specjalnym środkiem z fluorem. W przypadku, gdy zostanie odnaleziony ubytek – stomatolog musi wykonać najpierw borowanie, następnie oczyszczenie zęba, a po wszystkim wypełnienie plombą, czyli specjalnym materiałem. Gdy natomiast pojawi się pacjent, który ma zaawansowaną próchnicę, leczenie wygląda inaczej – z powodu zmian, jakie zaszły, musi zostać zastosowane leczenie kanałowe, po którym ból i uczucie dyskomfortu znikną.

Profilaktyka – podstawowa higiena jamy ustnej

Stomatolodzy zajmujący się stomatologią ogólną zajmują się jeszcze profilaktyką. W tym celu mogą wykonywać takie zabiegi jak scaling (usuwanie kamienia nazębnego), piaskowanie (pozbycie się osadu i przebarwień), lakierowanie (fluoryzacja, czyli pokrycie zębów specjalnym preparatem, który ma je wzmocnić i uodpornić na próchnicę) czy też lakowanie (uszczelnianie bruzd). Na wszystkie powyższe zabiegi czy wizytę kontrolną warto udać się do cenionej i powszechnie znanej kliniki stomatologicznej. Klinika stomatologiczna Bielsko oferuje swoim pacjentom nie tylko podstawowe zabiegi, ale również leczenie ortodontyczne, czy zabiegi chirurgiczne. Jeśli chcesz udać się do kliniki w Bielsku koniecznie zajrzyj na http://rodentica.pl/klinika-stomatologiczna-bielsko/.

Next Post

Śruby trapezowe - istotne informacje

wt. paź 26 , 2021
Śruby trapezowe znajdują różnorodne zastosowanie w przemyśle. Są małymi, ale ważnymi elementami wielu mechanizmów i maszyn. Jak wybrać dobre produkty? Gdzie je kupić? Zapraszamy do lektury! Śruby trapezowe – materiał Śruby trapezowe mogą być wykonane z różnego typu materiałów. Każdorazowo należy jednak zwracać dużą uwagę na to, że powinien on […]

Może też Cię zainteresować