Chodaki medyczne dla stomatologów

Kiedy pracujesz w ochronie zdrowia, zazwyczaj przez cały dzień stoisz na nogach. Wygoda jest zatem kwestią priorytetową przy wyborze obuwia. Wielu producentów uważa jednak, że funkcjonalność może iść w parze z dobrym designem i stylowym wyglądem.

Chcesz tego, co najlepsze zarówno jeżeli chodzi o wygodę, jak i estetykę? Aktualnie wielu producentów obuwia medycznego zarówno polskich i amerykańskich ma wiele do zaoferowania. Nie trzeba zatem iść na kompromisy. Wystarczy głębiej poszukać.

Co składa się na dobrą parę chodaków dentystycznych?

Chcąc wybrać idealna parę butów, stomatolog powinien zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych kwestii, które w skrócie postaramy się opisać.

Komfort

Podczas ruchliwej zmiany stomatolog może stać na nogach przez 12 godzin. Dobra para chodaków dentystycznych będzie niezwykle wygodna do tego stopnia, że ​​można je założyć i zapomnieć, że ma się je na stopach. Podczas noszenia butów przez długi czas ważne jest, aby nie uciskały stopy, gdyż to może powodować problemy z krążeniem, a także nieprawidłowe ułożenie stopy, co z kolei skutkować może nawet bólami w odcinku kręgosłupa lędźwiowego.

Podparcie

Jeśli kiedykolwiek nosiłeś całkowicie płaski but bez dobrze wyprofilowanej podeszwy przez długi czas, będziesz dokładnie wiedział, jakiego rodzaju obuwia unikać. Prawidłowo wyprofilowany but sprawi, że praca w pozycji stojącej obędzie się dłużej bez bólu i dyskomfortu.

Ochrona

Buty medyczne z odkrytymi palcami są nie do przyjęcia w wielu miejscach pracy, a opieka zdrowotna nie jest wyjątkiem. Zakrycie palców u nóg w celu zminimalizowania obrażeń spowodowanych upadkiem narzędzi chirurgicznych, strzykawek, czy materiałów zawierających płyny ustrojowe pacjentów jest kluczowym sposobem dbania o stopy w ciągu dnia pracy. Innym ważnym elementem ochrony siebie jest posiadanie butów z podeszwami, które zmniejszają ryzyko poślizgu. Chcąc wybrać klasyczne drewniaki, lepiej zdecydować się na model z podgumowaną podeszwą. Nie tylko pozwoli on na cichsze przemieszczanie się i uniknięcie stukotu, ale również ograniczy ryzyko upadku wskutek poślizgnięcia.

Next Post

Szafki metalowe bhp zamykane na klucz - podstawowe wyposażenie bhp w zakładzie pracy

wt. mar 16 , 2021
Zapewnienie bezpieczeństwa w czasie pracy to podstawa, która powinna być spełniona przez naszego pracodawcę. Dlatego znajomość przepisów bhp jest niezbędne w każdej firmie. Podejście do pracowniczych norm jest niezwykle ważne, ponieważ nieprzestrzeganie ich wiąże się z nałożeniem kar na pracodawcę. Z kolei przestrzeganie wszystkich norm przez pracowników i pracodawcę znacznie […]

Może też Cię zainteresować