Przeszczep włosów – dowiedz się więcej na temat zabiegu

Zjawisko łysienia jest dosyć powszechne. Na świecie dotyka ono nawet 40% mężczyzn w różnym wieku. Jest to problem, który przede wszystkim wpływa na psychikę. Wiele osób nie radzi sobie z tym problemem i zaczyna stosować różnego rodzaju specyfiki w postaci preparatów. Niestety, typowe środki podawane w reklamach najczęściej nie przynoszą zamierzonych efektów. Jedynym słusznym wyborem jest zgłoszenie się do specjalisty w dziedzinie leczenia włosów, czyli trychologa.

Pierwsze konsultacje i ocena ryzyka

Każdy zainteresowany zabiegiem przeszczepu włosów powinien zgłosić się do trychologa. Tylko lekarz jest w stanie określić stan naszych włosów i podłoże występowania nadmiernego łysienia. Dzięki konsultacjom i szczerej rozmowie jesteśmy w stanie dojść do punktu wyjścia jakim jest postawienie diagnozy wraz z ustaleniem postępowania leczniczego. Może to być terapia. Metod leczenia wypadających włosów jest wiele, natomiast nie każda będzie się sprawdzać w pojedynczym przypadku. Istnieje bowiem wiele czynników, które mogą mieć wpływ na powodzenie zabiegów. W przypadku przeszczepu włosów należy ocenić również kwalifikację pacjenta do wykonania zabiegu. Nie każda osoba z łysieniem może zostać uznana za zdatną do przeprowadzenia przeszczepu. Wpływ na odmowę lekarza mogą mieć głównie choroby, z którymi aktualnie boryka się pacjent. Cukrzyca, nadciśnienie, tarczyca czy zaburzenia hormonalne mogą zdyskwalifikować nas do zabiegu.

przeszczep włosów

Przeszczep włosów nową metodą?

W kwestii samego przeszczepu włosów istnieje wiele metod wykonywania zabiegu. Natomiast ostatnimi czasy do najbardziej popularnych możemy zaliczyć metodę FUE, która jest uznawana za najbardziej skuteczną i najmniej ryzykowną dla zdrowia. Co więcej, nie sprawia ona bólu pacjentowi, który może odczuwać jedynie dyskomfort. Polega ona na pobieraniu mieszków włosowych z tylnej części głowy i implantowaniu ich w miejsca, gdzie zdiagnozowany został ubytek włosów. Jest to prosta metoda, która nie pozostawia żadnych blizn. Sam zabieg trwa od 5 do 10 godzin w zależności od skali przeszczepu. Efektów możemy spodziewać się do momentu upływu 12 miesięcy. Jest to indywidualna kwestia, a przyjęcie się nowych mieszków włosowych w skórze głowy może postępować u każdego w innym wymiarze czasu. Jeżeli jesteś zdecydowany na konsultacje to skontaktuj się z profesjonalną kliniką, która zapewnia fachowe porady oraz możliwość uczestniczenia w różnych terapiach. Więcej o działaniu kliniki jak i samym przeszczepie włosów na https://medmix.pl/.

Next Post

Rotametr jako przedstawiciel przepływomierzów

pon. kwi 20 , 2020
Przepływ cieczy – każdy chciałby wiedzieć, jakie jest jego natężenie, ale nie każdy wie, jakim narzędziem można to zbadać. Dlatego dziś opowiemy sobie o rotametrach. Będzie to przydatna wiedza dla osób związanych z przemysłem Rotametry są rodzajem przepływomierzów pływakowych (wewnątrz umieszczony jest najczęściej plastikowy pływak). Najczęściej stosowanym zakresem pomiaru jest […]
Rotametr

Może też Cię zainteresować