Czy warto inwestować w łamigłówki reklamowe?

Wiele firm szuka sposobów na to, aby zdobyć jak największą liczbę klientów. Wykorzystuje się w tym celu wiele technik sprzedaży, które mają sprawić, że nazwa danego miejsca pozostanie w jego pamięci na dłużej. Nie jest to jednak łatwe zadanie, ponieważ w dzisiejszych czasach jesteśmy otoczeni tak wieloma bodźcami, że wiele prób zwrócenia uwagi spełza na niczym.

Jak nie powinna wyglądać reklama?

Wszystko, co związane jest z promowaniem usług i poprawieniem wyników sprzedaży, związane jest z reklamą. To właśnie ten dział, często we współpracy z osobami odpowiedzialnymi za PR, stara się wymyślić sposób na to, aby widza zaintrygować. Samo rozbawienie czy wzruszenie niestety nie wystarczy.

W tej dziedzinie wiele już pokazano. Były i dopracowane spoty, piosenki czy slogany reklamowe. Powiedzmy sobie jednak szczerze, ilu z nas pamięta, choć dziesięć przykładów? Niestety, tak samo szybko, jak wpadają nam one w ucho, z tym samym tempem zastąpione są przez ich nowe odpowiedniki.

łamigłówki reklamowe
Łamigłówka układanka

Ciekawe pomysły na reklamę

Wiemy już, co od lat się nie udaje, dlatego warto pomyśleć o czymś nowym. Ciekawym pomysłem na zaciekawienie widza są gry i łamigłówki. Oczywiście ten typ reklamy związany jest z bezpośrednim kontaktem z potencjalnym klientem, ale przecież organizacja spotkań w kilku miastach będzie tańsza niż czas antenowy w najważniejszych stacjach telewizyjnych.

Łamigłówki reklamowe mogą przybierać wiele form, ale dla wyjaśnienia jak działają, posłużymy się jednym przykładem. Wyobraźmy sobie zabawkę ze stali nierdzewnej, którą trzeba rozdzielić na dwa człony. Przypomina to odrobinę zasadę nawlekania kluczy na kółko, z tą różnicą, że tutaj jest to trudniejsze, a zatem dużo ciekawsze.

łamigłówka

Jakie korzyści płyną z tej reklamy? Klient musi poświęcić czas na to, aby udało mu się rozdzielić elementy łamigłówki, więc logo firmy będzie przed jego oczyma dłużej niż w przypadku reklamy telewizyjnej. Dodając jeszcze do tego czynnik, którym jest zaangażowanie w zabawę, otrzymujemy idealną reklamę.

Podsumowując, dobra reklama nie musi kosztować milionów. Wystarczy, tylko aby była ciekawa i niepowtarzalna. I tutaj idealnie sprawdzą się łamigłówki, które pozostaną z klientem na dłużej, niż tylko kilka chwil.

Next Post

Banglob firma cateringowa - obsługa imprez okolicznościowych

pon. wrz 25 , 2017
Wynajem cateringu na imprezę okolicznościową pomału staje się standardem. Urodziny, imieniny, chrzciny czy komunie, stały się ogromnymi przedsięwzięciami, podczas których trzeba zwracać uwagę na wiele rozmaitych szczegółów w tym głownie na posiłki. Słynna polska gościnność wymaga od nas przyjęcia naszych gości z dbałością o niemal każdy szczegół. Catering jest staje […]
impreza okolicznościowa

Może też Cię zainteresować