Jaki wybrać sprzęt do fotografii reporterskiej?

<strong>Jak wiadomo fotografia reporterska rządzi się swoimi prawami. Fotograf często jest zmuszony robić zdjęcia w ciężkich warunkach przy słabym oświetleniu. Zdarza się, że ma tylko małą chwilę, żeby zrobić ważne zdjęcie, które żeby móc zrobić musiał przejechać pół świata. Do tego wielu reporterów w czasie pracy jest w ciągłej podróży, odbywającej się w różnych warunkach, dlatego niezwykle ważne jest, aby fotograficzny sprzęt fotograficzny był poręczny, a zarazem wytrzymały. Inną ważną cechą, jaką powinien spełniać jest funkcjonalność pozwalająca na szybkie zrobienie dobrych zdjęć. Poniżej przedstawiamy wysokiej jakości sprzęt przeznaczony do fotografii reporterskiej – lampę błyskową Quadralite Reporter 360 oraz aparat Olympus Om-d e-m1 Mark II idealnie nadjący się do fotografii w plenerze.

Lamapa Quadralite Reporter 360

Fotografia reporterska
Lampa błyskowa Quadralite Reporter 360 – przeznaczona jest do użytku poza studiem, pomimo ogromnej mocy wynoszącej 80 m, czyli ISO100. Jej konstruktorom udało się zachować mały rozmiar i wagę przy jednoczesnej dużej mocy. Atutem Quadralite Reporter 360 jest także wszechstronność tej lampy błyskowej do czego przyczynia się jej moc oraz szeroka regulacja błysku. Ponadto Lampa błyskowa Quadralite potrafi pracować w trybie stroboskopowym oraz zastosowano w niej patenty typowe dla lamp reporterskich, jak oświetlacz AC. Solidna obudowa oraz przemyślana konstrukcja sprawia, że Quadralite Reporter sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach.

Aparat Olympus Om-d e-m1 Mark II

Aparat reporterski musi łączyć ze sobą niemal sprzeczne cechy. Z jednej strony musi charakteryzować się wytrzymałością, być odporny na wszelkie uszkodzenia, a do tego lekki i poręczny, natomiast z drugiej niezwykle ważne, żeby robił bardzo dobre zdjęcia i to często w ciężkich warunkach świetlnych. Przedstawiamy państwu aparat Olympus Om-d e-m1 Mark II łączy on zastosowanie dużej liczby nowych technologii oraz funkcji wraz z solidną obudową. W dodatku zaliczany jest obecnie do najszybszych aparatów dostępnych na rynku, co jest bardzo ważne podczas pracy reporterskiej. Do najciekawszych funkcji aparatów należą m.in. 5-osiowa stabilizacja obrazu, wyświetlanie punktów śledzących obiekt oraz możliwość ciągłego autofokusa. Więcej na temat funkcji aparatu dowiesz się na stronie sklepu Notopstryk.pl.

Jeśli jesteś zainteresowany tematyką fotografii reporterskiej, to gorąco polecamy portal Culture.pl

Next Post

Pieluchy bambusowe - dlaczego warto je kupić?

pon. lis 13 , 2017
Każdej mamie zależy na tym, aby dbać o higienę swojego maluszka z należytą troską. Coraz częściej można zauważyć zainteresowanie tematem eko nie tylko jeśli chodzi o produkty żywnościowe ale coraz częściej o produkty pielęgnacyjne. W trosce o delikatną i wrażliwą skórę dziecka powstają wciąż nowe produkty pielęgnacyjne jednym z nich […]
niemowle

Może też Cię zainteresować