Nietypowe aranżacje wnętrz wciąż w modzie

Minimalizm oraz nowoczesny design w dalszym ciągu wiodą prym w aranżacjach mieszkań. Modernistyczne rozwiązania dają wiele możliwości aranżacyjnych. Dlaczego nietypowe i na pozór nie przystające do niczego rozwiązania są tak chętnie wybierane? Postaramy się uchylić rąbka tajemnicy.

Wolność i artystyczna wizja

To, co na pierwszy rzut wydaje się być sprawą oczywistą, jest absolutna wolność oraz możliwość wyładowania artystycznego. Wiele osób poprzez aranżację swojego mieszkania pokazuje swoje prawdziwe “Ja”. Poprzez niecodzienne zaaranżowanie wnętrza dają upust swoim emocjom i zwyczajnie pokazują, co im w duszy gra. Pokoje w neonowych barwach, fotele – jakby powiedziały nasze babcie – “każdy z innej parafii”, a zamiast firan nowoczesne żaluzje. Brzmi dziwnie? Niespotykanie? Zadajmy sobie pytanie, a dlaczego nie? Oczywiście powyższy może być dość mocno przerysowany, pokazuje jednak świetnie na czym polega nietypowa aranżacja wnętrz. Łączy ona w sobie na pozór niepasujące do siebie elementy oraz różne style. Można zatem uznać, że jest to swego rodzaju eklektyzm XXI wieku.

Meble i dekoracje – tutaj również nie może być nudy

Oczywiście dla każdej osoby określenie “nietypowa aranżacja” będzie stanowiła zupełnie coś innego, jednak ogólny schemat działania znamy. Pojawia się zatem pytanie, gdzie kupować meble oraz akcesoria do tak zaaranżowanych pomieszczeń? Jak łatwo się domyśleć, w klasycznych sklepach z meblami może być ciężko znaleźć coś zupełnie unikatowego i niesztampowego (choć oczywiście zdarzają się perełki). Jednakże najlepiej wybierać albo niszowe sklepy należące do projektantów, albo sklepy internetowe, które zwykle oferują o wiele większy wybór.

Lampy House Doctor – tam, gdzie nowoczesność łączy się z klasyką

Dobrym przykładem może być sklep z naprawdę unikatowymi meblami skandynawskimi https://amazingdecor.pl/. Produkty pochodzą od wielu skandynawskich marek, które mają swoje charakterystyczne style. Świetnym przykładem będzie nietypowa lampa house doctor będąca dodatkowo produktem DIY (z ang. do it yourself, czyli zrób to sam). Składa się ona ze szklanych kul, które montuje się do swego rodzaju rdzenia lampy tworząc coś na kształt świetlistych baniek mydlanych. Niniejsza lampa House Doctor sprawdzi się doskonale w nowoczesnych i niesztampowych wnętrzach, ale jednocześnie doda pazura klasycznym i spokojniej urządzonym wnętrzom.

Pozwól sobie na szaleństwo

Czym są tak naprawdę nietypowe aranżacje wnętrz? Trudno na to pytanie odpowiedzieć, gdyż dla każdego z nas oznacza to, co innego. Warto pozwolić sobie na szaleństwo i nieskrępowanie aranżacyjne. Nasze wnętrze jest tylko i wyłącznie naszą strefą i azylem. Gdzie, jeśli nie tam, możemy pozwolić sobie na puszczenie wodzów fantazji?

Next Post

Dlaczego warto zrobić zakupy w sklepie z naturalnymi kosmetykami?

czw. sie 20 , 2020
Nie tylko moda ulega trendom, podobnie jest z branżą kosmetyczną. Także w niej pojawiają się nurty, które dominują rynek. Jednym z nich są kosmetyki naturalne, które od dłuższego czasu są chętnie wybierane przez kobiety i mężczyzn na całym świecie. My mamy nadzieję, że z tej listy jeszcze długo nie zejdą. […]
sklep z naturalnymi kosmetykami

Może też Cię zainteresować