W jaki sposób odprowadzać deszczówkę?

Obfite opady deszczu mogą przyczynić się do spowodowania prawdziwej katastrofy. Zalanie sufitu to najbardziej optymistyczna wersja zdarzeń jakie mogą nas czekać. Do właściwego zabezpieczenia należy posiadać przede wszystkim wiedzę, która pozwoli nam na zaoszczędzenie sobie dodatkowych problemów.

 

Rynny

To system służący do odpływu wody, który działa już od setek lat i cały czas zdaje się być najskuteczniejszy w działaniu. Rynna to półotwarta rura, która najczęściej jest montowana przy spadzie dachu. Haki do rynien, bo tak też się nazywają, są zawsze układane w odpowiednim nachyleniu, ponieważ to grawitacja jest głównym motorem napędowym do odpływu wody. Dzięki właściwemu nachyleniu woda może spływać na dół poprzez rzygacze, które są przymocowane na końcach rynien spustowych. W jaki sposób jednak możemy zamocować ostatnie elementy, które pozwolą wodzie na odpływ?

rynna

Jak zamontować rury spustowe?

Rury spustowe powinny być przede wszystkim zamontowane jak najbliżej od elewacji budynku. Odpowiednia odległość powinna wynosić tyle co szerokość rynny. Podstawowymi elementami, który pomogą nam w montażu są obejmy do rur. Objętość mocowań powinna być dopasowana do rury spustowej. Najlepszym rozwiązaniem mogą być obejmy do rur ze stali nierdzewnej, które dzięki wytrzymałym materiałom nie ulegną szybkiej korozji. Obejma powinna nachodzić na rurę tak, aby nie spowodowała żadnych uszkodzeń. Znaczy to, żę ucisk uchwytu musi być dostosowany do grubości rury. Odległość między poszczególnymi obejmami ma wynosić nie więcej niż 180 cm.

 

 

Obejmy do rur ze stali nierdzewnej i nie tylko

Producent Admet to doświadczony zawodnik w branży uszczelek. Firma od lat zajmuje się także produkcją obejm do rur. Wszystkie uchwyty można zamówić telefonicznie pod numer podany na stronie. Producent oferuje także wersje gumowe, kryngielitowe, kołnierzowe oraz wiele innych. Obejmy do rur ze stali nierdzewnej to najlepsze rozwiązanie na wieloletnią trwałość i stabilność mocowań.

 

Next Post

Jakie nadstawki paletowe należy wybrać do transportowania towarów?

pt. lut 1 , 2019
Do wyboru mamy dwa rodzaje. Metalowe i drewniane. Obie się od siebie różnią. Nadstawki paletowe wykorzystuje się przede wszystkim zabezpieczania towarów na magazynach jak i w transporcie. Jest to jeden z niewielu sposobów, który może zagwarantować nam ograniczoną ruchliwość towarów i zabezpieczenie przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. Do wyboru mamy dwa […]
nadstawka paletowa

Może też Cię zainteresować