Jak szybko sprzedać mieszkanie?

<strong>Jeszcze nie tak dawno uważano w Polsce, że jak kupi się mieszkanie, to musi być ono na całe życie. W tej chwili jednak tempo i tryb naszego życia zmienił się. Coraz więcej osób decyduje się z różnych powodów na sprzedaż kupionego jeszcze nie tak dawno mieszkania. Powodów tego typu decyzji jest wiele. Najczęściej spotykanym jest bez wątpienia przeprowadzka do innego miasta – np. przez dostanie w nim super oferty pracy lub powrót do miasta rodzinnego. Innymi powodami mogą też być m.in. narodziny kolejnego dziecka i potrzeba większego mieszkania czy chęć przeprowadzki do domu z własnym ogrodem.

Mieszkania na sprzedaż Waraszawa

Jak wystawić mieszkanie na sprzedaż?

Na początku warto zastanowić się czy będziemy chcieli sami wystawić mieszkanie czy skorzystać z pomocy pośrednik? W przypadku, gdy będziemy sami chcieli sprzedać mieszkanie musimy mieć świadomość, że nie jest to proste i wymaga sporo czasu. Należy zrobić dobre zdjęcia (bardzo ważne), zredagować dobrze ofertę uwzględniając wszelkie szczegóły, znaleźć odpowiednie portale do opublikowania ogłoszeń, zarejestrować się na nich i wiele innych czynności. Dodatkowo dochodzą do tego formalności prawne i papierologia. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie usług biur nieruchomości. Nie tak dawno nie były jeszcze one tak popularne w Polsce, jak są teraz. Oczywiście korzystanie z ich usług wiążę sie z kosztami, jednak pomagają szybciej sprzedać mieszkanie, a także zaoszczędzić wiele czasu związanego promocją naszego ogłoszenia oraz sprzedaży. Warto też pamiętać, że same ustalenie odpowiedniej ceny danego mieszkania na sprzedaż nie należy do najłatwiejszych i musi, to zrobić osoba znająca bardzo dobrze rynek.

Ile trwa sprzedaż mieszkania?

Jak na większość tego typu pytań istnieje tylko jedna odpowiedź – “to zależy”. Czynników wpływających na szybkość sprzedaży danego mieszkania jest naprawdę dużo. My wymienimy tylko kilka najważniejszych. Lokalizacja zawsze ma największy wpływ. Atrakcyjne położenie naszego mieszkania może znacznie przyspieszyć jego sprzedaż. Mieszkania Mysłowice, Poznań czy Gdańsk znacznie szybciej znajdą nabywcę niż mieszkanie w małym mieście położonym na wschodzie polski. Poza lokalizacja niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym jest rodzaj mieszkania, który mamy do zaoferowania. Mieszkania na sprzedaż dwupokojowe cieszą się większym zainteresowaniem wśród kupujących, niż kawalerki. Podobnie może być trudno ze sprzedażą dużo mieszkania z większą ilością pomieszczeń, bowiem chętnych na tego typu obiekty jest statystycznie mniej. Oczywiście dużą rolę gra również cena jaką ustawimy. Gdy ją zawyżamy i będzie odbiegać od średniej rynkowej, to z pewnością będziemy musieli czekać bardzo długo nabywcę, jeśli ten w ogóle się pojawi.

Next Post

Jak skutecznie promować branże parentingową

pon. cze 4 , 2018
Lawinowo rośnie liczba sklepów internetowych oferujących produkty dla dzieci. Przez to też każdy funkcjonujący tego rodzaju biznes musi zadbać o odpowiednią promocję. Musi ją zorganizować w taki sposób, który skutecznie trafi do potencjalnego klienta.

Może też Cię zainteresować