Jakie nadstawki paletowe należy wybrać do transportowania towarów?

Do wyboru mamy dwa rodzaje. Metalowe i drewniane. Obie się od siebie różnią. Nadstawki paletowe wykorzystuje się przede wszystkim zabezpieczania towarów na magazynach jak i w transporcie. Jest to jeden z niewielu sposobów, który może zagwarantować nam ograniczoną ruchliwość towarów i zabezpieczenie przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. Do wyboru mamy dwa rodzaje. Który zatem jest najbardziej przystosowany do naszych potrzeb?

 

 

Nadstawki drewniane

Ten typ zabezpieczenia nie posiada określonego terminu używalności. To świadczy o wysokiej solidności produktu. Nadstawki paletowe wykonane z drewna są wykonywane na zlecenie o dowolnej wielkości i pojemności. Tego typu palety mogą być układane na magazynie jedna na drugą. Do tego jednak należy wybrać określone nadstawki, które są przeznaczone do układania piętrowego.

 

Metalowe i stalowe

Metal i stal z pewnością kojarzy nam się z większą solidnością, aniżeli drewno. Nadstawki te są przede wszystkim składane co znacznie ułatwia ich przechowywanie w trakcie braku użytkowania czy przestoju. Palety to można układać piętrowo, podobnie jak w przypadku wersji drewnianych, jednakże nie należy praktykować tej metody w czasie transportowania towarów. Stalowe i metalowe nadstawki występują w wielu wariantach i są dopasowywane do różnych branż. Zabezpieczenia te nie zajmują dużej powierzchni, a więc nie będą ograniczać naszej przestrzeni. Przy wyborze wersji nadstawki warto wybrać te ocynkowane, ponieważ są znacznie trwalsze niż malowane i gwarantują ochronę przed korozją na 10 lat.

 

Które wybrać?

Obydwie palety są dostosowane do euro palet i przemysłowych, a więc w tym przypadku nie ma dużej różnicy. Istnieje jednak rozbieżność w kwestii wytrzymałości. Nadstawki paletowe wykonane z metalu czy stali są o wiele bardziej odporne na uszkodzenia, co może nam dać dodatkowe miesiące, a nawet lata użytkowania. Co więcej, nadstawki drewniane przy kontakcie z wodą mogą się po prostu zniszczyć.

 

 

Nadstawki paletowe od najlepszego producenta

Firma Stalbox działa na rynku już od wielu lat. Producent oferuje swoim klientom zarówno nadstawki paletowe drewniane jak i metalowe i stalowe. Znajdziesz je tutaj – http://stalbox.pl/ Ponadto dostępne są także pojemniki siatkowe.

Next Post

Szybkie i tanie pranie tapicerki samochodowej w Krakowie!

pt. lut 1 , 2019
Utrzymanie samochodu w czystości nie należy do najprostszych czynności szczególnie, kiedy posiadamy dzieci. Zachowanie czystej tapicerki jest wówczas niemożliwe. Plamy z soków czy jedzenia są bardzo ciężkie do usunięcie zatem pranie tapicerki samochodowej na własną rękę może okazać się zbyt czasochłonne. W Krakowie znaleziono sposób na szybkie rozwiązanie problemu!
myjnia samochodowa

Może też Cię zainteresować