Panele ścienne 3d – jak wybrać

Wybór paneli ściennych 3d jest bardzo szeroki. W sklepach budowlanych, salonach z wykończeniem , portalach aukcyjnych i sklepach internetowych jest bardzo duży wybór paneli ściennych 3d. Jak wybrać te odpowiednie? Na co zwrócić uwagę? Czy kierować się tylko ceną? Chcesz znaleźć odpowiedzi na to pytanie – przeczytaj koniecznie!

Panele ścienne 3d – charakterystyka

Panele ścienne 3d to materiały wykończeniowe dekoracyjne przeznaczone do zamocowania na ścianę. Są to różnego typu i różnej wielkości, często również z różnych materiałów panele do naklejenia na ścianę.

Panele ścienne 3d jakie możemy znaleźć w sklepach

W sklepach możemy znaleźć wiele różnych tego typu paneli. Najpopularniejsze są te gipsowe. Takie panele mocuje się do ściany, ewentualne szpary maskuje gipsem. Całość można malować. Jest to ciekawe rozwiązanie dekoracyjne, gdyż możemy je pomalować dowolną farbą przeznaczoną na ściany. Można również zamontować oświetlenie, które będzie rzucało światło rozpraszające się na strukturze paneli gipsowych. Innym popularnym rozwiązaniem, szczególnie w pokojach dziecięcych, domowych studiach muzycznych, są panele z pianki. Takie panele można kupić w róznych wzorach i kolorach. Należy wcześniej ustalić motyw kolorystyczny, gdyż pianki nie malujemy. Takie panele mają swoje zalety m.in. są miękkie miłe w dotyku i wygłuszają. Oprócz paneli gipsowych i piankowych są również tapicerowane, które są obłożone tkaniną. Takie panele przeważnie montuje się w sypialniach, pokojach dziecięcych, rzadziej w salonie. Istnieją również panele 3d drewniane. Są dosyć drogie i nieco trudniejsze w montażu, gdyż drewno jest ciężkie. Panele 3d znajdziecie na stronie http://www.nord-gips.pl/24-panele-scienne-3d

Panele na ścianę, na co zwrócić uwagę

Kupując panele ścienne 3d przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich wygląd. W przypadku gipsowych na strukturę, czy nie ma w niej ubytków, szczególnie na krawędzie, które jeżeli będą miały ubytki, wyszczerbienia nie będą idealnie spasowane i będzie trzeba je gipsować. Spasowanie elementów nie tyczy się jednak tylko paneli gipsowych, ale również wszystkich innych. W ich przypadku jeżeli nie będą idealnie spasowane z winy producenta, niestety nic z tym nie zrobimy.

Next Post

Metkownica – charakterystyka urządzenia

pon. lut 25 , 2019
Praca w handlu wymaga nabycia wielu urządzeń począwszy na kasie fiskalnej, skończywszy na drukarkach i czytnikach. Niezbędnym urządzeniem jest również metkownica. Czym charakteryzuje się, gdzie jest ona wykorzystywana oraz jakie są rodzaje metkownic? Dowiecie się z artykułu!

Może też Cię zainteresować