O tym nie możesz zapomnieć wyposażając ogród!

Urządzanie ogrodu tylko z pozoru wydaje się prostym zajęciem. Niestety nie można zapomnieć o żadnym z elementów już na etapie planowania, bo może mieć to konsekwencji utratę na funkcjonalności tej przestrzeni. O czym nie można zapomnieć wyposażając ogród?

Planowanie przestrzeni w ogrodzie

Tworząc ogród należy pamiętać o podzieleniu przestrzeni na strefy. Pozwalają one na to żeby móc w pełni korzystać z ogrodu na wiele różnych sposobów. Pierwszą strefę, o której należy pamiętać stanowi ta do relaksu. Jej wielkość powinna być zależna od tego jakie meble ogrodowe chcemy tam wstawić, czy decydujemy się i na zestaw wypoczynkowy i jadalniany, czy może na dwa leżaki i fotel. Stosunek rozmiaru tej strefy do ogrodu zależy jest zazwyczaj od samej wielkości ogrodu. W małych ogródkach przy mieszkaniach zazwyczaj aranżacja strofy wypoczynkowej stanowić będzie większą część ogrodu.

Kolejną strefą w ogrodzie jest strefa wolna. Przeważnie w tej strefie zasiany jest jedynie trawnik. Ta strefa pozwala na zabawę dzieci czy czworonogów lub inne czynności na świeżym powietrzu.

Trzecią strefą jest strefa wysokich roślin. Pozwala ona na zapełnianie przestrzeni na wielu poziomach.

O tych rzeczach musisz pamiętać wyposażając ogród

W wyposażaniu ogrodu pamiętać należy przede wszystkim o wygodnych meblach. Oczywiście każdy wie, że kupi jakieś meble do ogrodu, ale nie uwzględnia ich gabarytów już na etapie projektowania ogrodu. Meble ogrodowe znajdziesz na stronie https://www.belgiardino.pl/20-zestawy-kawowe

Kolejnym elementem wyposażenia jest osłona przed słońcem w postaci parasola ogrodowego albo żagla przeciwsłonecznego.

Urządzając ogród nie można zapomnieć również o miejscu na grill lub palenisko na ognisko.

Next Post

Ocieplenie poddasza celulozą - czy to dobry pomysł?

czw. lip 11 , 2019
Coraz częściej mieszkańcy bloków i domów jednorodzinnych decydują się na ocieplenie elewacji – zazwyczaj styropianem. Nie można przy tym zapominać o poddaszu i dachu. Dlaczego to jest takie ważne? Izolacja chroni budynek przed utratą ciepła, co pozwala znacznie zaoszczędzić na wydatkach związanych z ogrzewaniem zimą. Warto wiedzieć, że izolacja termiczna […]
Ocieplenie poddasza celulozą

Może też Cię zainteresować