Świąteczne porządki krok po kroku

Do świąt co prawda pozostało jeszcze trochę czasu, ale warto już teraz zastanowić się i zaplanować świąteczne porządki. Zwłaszcza że przed okresem świątecznym jest cała masa innych obowiązków. Od czego właściwie zacząć i co uwzględnić sprzątając mieszkanie podpowiadamy poniżej.

Sami czy z pomocą firmy

Najpierw powinniśmy się zastanowić, jak zamierzamy przeprowadzić porządki i czy będziemy wykonywać je sami, czy też będziemy potrzebować grupy wsparcia. Można oczywiście zrobić to po połowie czyli część prac zrobimy sami zaś inne rzeczy zlecimy firmie sprzątającej. Zapewne każdy z nas ma w domu takie rzeczy, które ciężko jest samodzielnie wyczyścić z kilku względów np. brak odpowiednich specjalistycznych środków chemicznych brak, odpowiedniego sprzętu. Jeśli więc mamy w planie chociażby czyszczenie sofy, łóżka czy dywanu takie prace zawsze można zlecić zewnętrznej firmie która dysponuje i sprzętem i posiada specjalistyczną chemię do domu. Podczas gdy firma sprzątająca będzie wykonywać usługi czystościowe my będziemy mieć czas na wykonanie innych porządków.

Harmonogram prac

Jeśli wiemy jakie porządku będziemy chcieli wykonać, kolejnym krokiem będzie opracowanie harmonogramu prac. Musimy tutaj określić co w danym dniu czy tygodniu będziemy porządkować. Warto prace rozłożyć przykładowo na 3 tygodnie przed świętami po to aby nie wykonywać potem wszystkiego na szybko na raz. W ramach harmonogramu prac musimy zastanowić się kto będzie nam potrzebny do wykonania tychże porządków i to jakie środku chemiczne będą nam potrzebne. Warto je zakupić przed pracami porządkowymi żeby potem nie musieć się odrywać od pracy.

Sprzęt sprzątający i chemia domowa

Żadne sprzątanie nie będzie efektywne jeśli nie będziemy dysponować odpowiednim sprzętem. Dobrze abyśmy mieli dobry odkurzacz, mopa, ścierki i inny sprzęt, który usprawni nam prace porządkowe. Oprócz sprzętu musimy także mieć w zanadrzu detergenty i środki chemiczne. Warto zainwestować w chemię domową, o którą nietrudno bowiem jest dostępna w niemal każdym większym sklepie internetowym. Tutaj przykład takie hurtowni w której można kupić artykułu chemiczne i środki chemiczne do domu w dobrej cenie – https://kosmethurt.abstore.pl

Next Post

Jaki wybrać najlepszy materiał dławnic kablowych?

czw. mar 5 , 2020
Dławnice kablowe powinny być obowiązkowym elementem zabezpieczającym w przemyśle. Niestety, ze względu na niewielu renomowanych producentów i ograniczoną dystrybucję dławnic na terenie Polski, w szafach elektrycznych oraz rozdzielnicach jest on coraz rzadziej spotykany. Na rynku utrzymuje się obecnie tylko jeden z lepszych producentów dławnic – ex-con.pl – który posiada w […]

Może też Cię zainteresować