Okulary dla sportowców z wadą wzroku

Wielu osobom wydaje się, że kiedy pojawia się wada wzroku, jest to duża przeszkoda do tego by mogli w pełni uprawiać swój ulubiony sport. Co prawda jeszcze kilka lat temu rynek optyki okularowej nie był aż tak rozwinięty jak jest obecnie, być może stąd pojawia się przekonanie, że dla osób z wadą wzroku ciężko pogodzić noszenie okularów z uprawiana aktywnością.

okulary sportowe

Zbawienne okulary sportowe

Wiele salonów optycznych rozszerzyło swoją ofertę o specjalistyczne okulary sportowe korekcyjne. Większość z nich oferuje okulary do biegania czy okulary na rower. Tak więc wszyscy Ci którzy lubią aktywne sporty na wolnym powietrzu mogą być zadowoleni.

Okulary sportowe korekcyjne powinny być na liście niezbędnych akcesoriów jeśli posiadam wadę wzroku. Decydując się na okulary sportowe będziemy mogli znacznie pewniej podejść do uprawianej aktywności i dodatkowo skutecznie ochronić swój wzrok. Dzięki odpowiednio dobranym okularom sportowym można widzieć lepiej i osiągać lepsze wyniki we wszystkich czynnościach prowadzonych na świeżym powietrzu. Ponadto okulary sportowe mogą skutecznie motywować ludzi do przełamywania swoich barier i dzięki temu motywować ich do osiągania coraz lepszych wyników sportowych.

Najpopularniejsze typy okularów sportowych

-okulary sportowe korekcyjne
-okulary do biegania
-okulary na rower
-okulary żeglarskie
-okulary do gry w tenisa i squasha

okulary sportowe korekcyjne

Jak wybrać okulary sportowe korekcyjne

Wiele zależy od sportu, który uprawiamy to wiąże się z wykonaną konstrukcją oprawy okularów sportowych. Dla biegacza najlepsze będą okulary odporne na uszkodzenia i o solidnej budowie. Zaś dla sportowca, który jeździ na rowerze okulary, które są bardzo dopasowane do kształtu twarzy i dobrze osadzone na nosie.

Oczywiście wybór samych oprawek to jedno a wybór szkieł to inna sprawa. W przypadku oprawek dobrze, by były one takie które nie będą powodowały dyskomfortu podczas noszenia i będą wykonane z solidnego materiału nie podatnego na zarysowania. Jeśli chodzi o szkła tą kwestię należy pozostawić okuliście. To on podczas badania u optyka on oceni jakość naszego wzroku i to jaka korekcja będzie dla nas odpowiednia podczas wyboru okularów sportowych.

 

 

Next Post

Zabawki i akcesoria dostosowane do wieku twojego dziecka

pon. gru 11 , 2017
Dziecko bardzo szybko rośnie i niektóre zabawki czy akcesoria nie będą dobrze sprawdzały się w pewnym wieku. Rodzice przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo maluchów, ale również o ich prawidłowy rozwój. Czy da się zatem połączyć te dwie rzeczy ze sobą? Oczywiście! My mamy na to sposób.

Może też Cię zainteresować