Karmy weterynaryjne- co powinieneś o nich wiedzieć?

Każdy właściciel kota czy psa zastanawia się nad tym czym karmić swojego pupila. Wiadomo na rynku istnieje całe mnóstwo karm dla zwierząt, mamy do wyboru suche karmy i mokre. Zdarza się i tak, że właściciele decydują się karmić swoich pupili jedzeniem gotowanym. Wszystko oczywiście zależy od upodobań.

Jednak warto podkreślić fakt, że w kontekście żywienia weterynarze są raczej jednogłośni – zalecają podawanie suchej karmy.

Pełnowartościowa karma

Zarówno tak jak psy tak i koty potrzebują pożywienia, które zapewni im prawidłowy rozwój, dostarczy wszystkich, niezbędnych mikro i makroelementów do utrzymania dobrego zdrowia. Jeśli mowa o pełnowartościowej karmie, najlepsze są karmy weterynaryjne. Nie sposób nie wspomnieć tutaj o chociażby o karmach takich marek jak Calibra, Royal Canin, Eukanuba vd dermatosis. Wszystkie są dostępne zarówno dla psów jak i kotów. Co więcej Calibra karma dla kota i Eukanuba vd dermatosis dla psa dostępne są w wariantach odpowiednich do wieku zwierzęcia. Możemy wybrać wersję adult, senior, czy junior. Są to karmy lecznicze dla psów, które można nabyć w sklepach zoologicznych np. na Weterynaryjny.pl

Należy podkreślić również, że karmy lecznicze dla psów i kotów posiadają w sobie wszelkie elementy doskonale zbilansowanego kociego i psiego jadłospisu.


Karmy specjalistyczne

Karmy weterynaryjne na pierwszy rzut oka kojarzone są ze “specjalistyczną” karmą którą podaje się zwierzętom, które mają jakieś schorzenie bądź są po przebytej chorobie. Należy pamiętać, że jest to karma przede wszystkim bardzo dobrze skomponowana, wzbogacona o witaminy których zwierzę potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Z powodzeniem mogą być one stosowane nawet dla zwierząt, które nie wykazują problemów zdrowotnych. Będzie to dla nich po prostu zdrowsza i pełnowartościowa karma. Przydaje się również wtedy gdy chcemy zadbać o profilaktykę zdrowotną naszego psa czy kota chcąc zapewnić mu chociażby zdrowe stawy czy zadbać o jego sierść i skórę.

Karmy lecznicze, specjalistyczne sprawdzają się oczywiście w odniesieniu schorzeń. Jeśli zwierzę ma nadwagę bądź jest po sterylizacji, ma problemy z wątrobą karmy specjalistyczne są najlepszym rozwiązaniem.

Next Post

Zakup drzwi przeciwogniowych - o czym trzeba pamiętać

pon. sie 20 , 2018
Wybierając drzwi wejściowe, trzeba zwracać uwagę na ich cechy, parametry. Ochrona przed włamywaczami, odpowiedni współczynnik przenikania ciepła, izolacja akustyczna to tylko niektóre funkcje, które muszą spełniać. Inaczej jest jeśli wybieramy drzwi przeciwogniowe tutaj musimy sugerować się nieco inną specyfikacją.

Może też Cię zainteresować