Dekoracje do pokoju dziecięcego

<span style=”font-size: x-large;”>Sypialnia malucha to miejsce, w której szczególną uwagę zwracamy na meble i wyposażenie, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pociechom. Troszczymy się o to aby wszelkie użyte farby, podłogi, tapety i meble posiadały odpowiednie atesty. Podobnie powinno być z dodatkami w sypialni dziecięcej. Na co zwrócić uwagę kupując dodatki i jakie wybierać do sypialni dziecięcej? Przeczytajcie!

Na co zwrócić uwagę kupując dekoracje do pokoju dziecięcego?

Kupując dodatki do pokoju dziecięcego powinniśmy być szczególnie uważni, w końcu bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze. Szczególna uwagę powinniście zwrócić na:

Pochodzenie dodatków

Kraj produkcji często jest dla nas sygnałem, czy na przedmiotach mogą być substancje zabezpieczające materiały przed gryzoniami, pleśnią, które mogą uszkadzać przedmioty w czasie długiego transportu przez ocean lub podczas zalegania w olbrzymich halach magazynowych.

Użyte materiały

Niektóre materiały nie nadają się do wykorzystywania w pokoju dziecięcym. Chodzi tu szczególnie o dodatki stworzone z drewna z recyklingu, gdyż nie wiemy do czego wcześniej służyło takie drewno. Powinniśmy zachować szczególną ostrożność do fluorescencyjnych dodatków, gdyż niektóre sprowadzane z Chin mogą emitować rakotwórcze substancje.

Ruchome małe elementy

Jeżeli kupujemy poduszki, warto zwrócić uwagę czy nie są do nich przyszyte ozdobne guziki, które dziecko, zwłaszcza małe może oderwać i połknąć.

Atesty i certyfikaty

Dodatki umieszczane w dziecięcych pokojach powinny mieć atesty i certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo kontaktu z dziećmi.

Jakie dodatki do dziecięcej sypialni możemy kupić?

Tekstylia

Do dziecięcej sypialni sprawdzą się doskonale miękkie tekstylia, pod warunkiem, że mają możliwe pranie w pralce, aby co jakiś czas pozbyć się roztoczy gromadzących się zwłaszcza na puchatych tkaninach, aby wprowadzić miękkie tekstylia wykorzystać możemy poduszki, koce, pufy, dywaniki.

Obrazki i plakaty

Obrazy świetnie sprawdzają się w pokojach dziecięcych. Można wykorzystać unowocześnione grafiki przedstawiające postaci z bajek. Plakaty typograficzne z cytatami z piosenek, czy bajek dziecięcych..

Kosze i pudełka

Miejsce do przechowywania może być również elementem dekoracyjnym. Na zabawki sprawdzą się kosze i skrzynie a także pudełka. Odpuśćmy plastikowe przeźroczyste pojemniki.

Next Post

Na co zwrócić uwagę kupując namiot ekspresowy

pon. sty 21 , 2019
Zakup namiotu ekspresowego dla swojego biznesu to ważna decyzja. Na rynku bowiem istnieje wielu producentów oraz wiele technik wykonywania takich namiotów. Na co najbardziej należy zwrócić uwagę przed zakupem takiego namiotu? Przeczytajcie koniecznie.
namiot ekspresowy na festyny

Może też Cię zainteresować