Dekoracje do pokoju dziecięcego

<span style=”font-size: x-large;”>Sypialnia malucha to miejsce, w której szczególną uwagę zwracamy na meble i wyposażenie, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pociechom. Troszczymy się o to aby wszelkie użyte farby, podłogi, tapety i meble posiadały odpowiednie atesty. Podobnie powinno być z dodatkami w sypialni dziecięcej. Na co zwrócić uwagę kupując dodatki i jakie wybierać do sypialni dziecięcej? Przeczytajcie!

Na co zwrócić uwagę kupując dekoracje do pokoju dziecięcego?

Kupując dodatki do pokoju dziecięcego powinniśmy być szczególnie uważni, w końcu bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze. Szczególna uwagę powinniście zwrócić na:

Pochodzenie dodatków

Kraj produkcji często jest dla nas sygnałem, czy na przedmiotach mogą być substancje zabezpieczające materiały przed gryzoniami, pleśnią, które mogą uszkadzać przedmioty w czasie długiego transportu przez ocean lub podczas zalegania w olbrzymich halach magazynowych.

Użyte materiały

Niektóre materiały nie nadają się do wykorzystywania w pokoju dziecięcym. Chodzi tu szczególnie o dodatki stworzone z drewna z recyklingu, gdyż nie wiemy do czego wcześniej służyło takie drewno. Powinniśmy zachować szczególną ostrożność do fluorescencyjnych dodatków, gdyż niektóre sprowadzane z Chin mogą emitować rakotwórcze substancje.

Ruchome małe elementy

Jeżeli kupujemy poduszki, warto zwrócić uwagę czy nie są do nich przyszyte ozdobne guziki, które dziecko, zwłaszcza małe może oderwać i połknąć.

Atesty i certyfikaty

Dodatki umieszczane w dziecięcych pokojach powinny mieć atesty i certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo kontaktu z dziećmi.

Jakie dodatki do dziecięcej sypialni możemy kupić?

Tekstylia

Do dziecięcej sypialni sprawdzą się doskonale miękkie tekstylia, pod warunkiem, że mają możliwe pranie w pralce, aby co jakiś czas pozbyć się roztoczy gromadzących się zwłaszcza na puchatych tkaninach, aby wprowadzić miękkie tekstylia wykorzystać możemy poduszki, koce, pufy, dywaniki.

Obrazki i plakaty

Obrazy świetnie sprawdzają się w pokojach dziecięcych. Można wykorzystać unowocześnione grafiki przedstawiające postaci z bajek. Plakaty typograficzne z cytatami z piosenek, czy bajek dziecięcych..

Kosze i pudełka

Miejsce do przechowywania może być również elementem dekoracyjnym. Na zabawki sprawdzą się kosze i skrzynie a także pudełka. Odpuśćmy plastikowe przeźroczyste pojemniki.