Jak wygląda legalizacja butli gazowej?

Płynny gaz to bardzo popularne rozwiązanie zarówno w gospodarstwach domowych jak i na działkach. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie mamy możliwości podpięcia do sieci gazowej lub innego źródła energii. Korzystanie z butli gazowej wiążę się jednak z określonymi wymogami prawnymi.

Legalizacja i nabijanie butli gazowej

Proces legalizacyjny butli gazowej należy wykonać w firmie, która dysponuje specjalistą Urzędu Dozoru Technicznego. Osoba ta wykonuje odpowiednie badanie techniczne, na którego podstawie można potwierdzić aktualny stan butli. Badanie polega na sprawdzeniu szczelności wnętrza butli, poprzez płukanie jej wnętrza i przeprowadzenia próby wytrzymałościowej. Kolejnym etapem jest pomalowanie oraz wymiana zaworu głównego. Po badaniu, diagnosta stwierdza czy konieczna jest wymiana lub naprawa butli gazowej, czy aktualna jest zdatna do dalszego użytku. Legalizacja butli gazowej odbywa się co 10 lat. Data każdego kolejnego badania umieszczana jest na tablicy znamionowej. Więcej informacji na temat legalizacji i naprawy butli gazowej znajdziesz tutaj: https://pol-poz.pl/nabijanie-naprawa-butli-gazowych-co2.

Jak często dokonywać legalizacji?

Butlę gazową należy kupować z legalnych źródeł. Każda butla powinna mieć odpowiednie oznaczenia, plomby, a także nazwę producenta. Zawartość każdej butli jest pod wysokim ciśnieniem, dlatego wyposażona jest ona w odpowiednie uchwyty i zabezpieczenia, które uniemożliwiają wyciek lub upadek. Ważnym aspektem, jest również miejsce przechowywania. Butlę gazową należy trzymać w zacienionym miejscu, w dalekiej odległości od źródła ciepła, które może spowodować wybuch. Butla powinna być również odpowiednio osłonięta przed ewentualnymi opadami, zawilgoceniem czy przeciągami. Każda butla gazowa powinna być przetrzymywana w pionie.

Next Post

Co musisz wiedzieć o rolkach jezdnych?

wt. kwi 13 , 2021
Rolki jezdne mają bardzo duże zastosowanie, szczególnie w dziedzinie przemysłu, jak i samych maszyn budowlanych. Najczęściej wykorzystywane są w koparkach, spycharkach czy ładowarkach. Masa maszyny również ma znaczenie: rolki mogą być wykorzystywane w maszynach o małym gabarycie, jak i tych, których waga wynosi kilkadziesiąt ton. Co warto o nich wiedzieć?
rolki jezdne

Może też Cię zainteresować