Najlepsze sposoby na wentylację domów

Poprawna wentylacja budynków mieszkalnych jest istotną kwestią, zaniechanie tego aspektu może mieć dotkliwe konsekwencje. Zła jakość powietrza może mieć wpływ na nasze zdrowie, życie. Co więcej powietrze bez odpowiedniej cyrkulacji może powodować bóle i zawroty głowy, kaszel, ogólne złe samopoczucie, chroniczne zmęczenie. Jak zatem zadbać o to by wentylacja w domu działała prawidłowo bez szkody na naszym zdrowiu? Poniżej kilka przykładów.

kratka wentylacyjna
Wentylacja grawitacyjna

Najprościej rzecz ujmując jest to wentylacja naturalna. Jej zasada działania polega na tym, że świeże powietrze napływa do pomieszczeń zaś te zużyte wypływa kratkami wentylacyjnymi. Ten typ wentylacji jednak w większości budynków mieszkalnych po prostu zawodzi. Minusem takiej wentylacji jest również to, że nie możemy jej kontrolować (regulować poziomu wilgotności bądź ilość nawiewanego świeżego powietrza).

Nawiewniki powietrza

Problem z wentylacją związany jest zwykle z nadmiarem wilgoci. Można to jednak skutecznie wyeliminować stosując nawiewniki powietrza. Te zwykle montowane są na okna, zasadą ich działania jest zapewnić wymianę powietrza bez utraty energii cieplnej. Na rynku możemy wybierać spośród tych, które są sterowane ręcznie lub automatycznie. Dodatkowo można dostępne są również nawiewniki, które potrafią same dopasować intensywność wietrzenia do poziomu wilgotności powietrza.

Wentylacja mechaniczna

Dość często w budynkach mieszkalnym można spotkać wentylację mechaniczną. Wybierana zwykle ze względu na wygodę użytkowania. Tutaj sami regulujemy dopływ powietrza i temperaturę, która ma panować w pomieszczeniu. Możemy z niej korzystać bez obawy na utratę energii cieplnej jak jest to możliwe w przypadku wentylacji grawitacyjnej.

wentylacja

Do wentylacji mechanicznej potrzebne są specjalistyczne wentylatory. Chcąc zainwestować w ten typ wentylacji warto wybrać sprawdzone rozwiązania takie jak np. wentylatory ebm papst. W Polsce dostawcą tego typu wentylatorów jest firma Luftberg a całą ofertę papst można zobaczyć na stronie sklepu www.wentylatory-online.pl. Ebm papst to wiodąca marka, która zdobyła uznanie wśród specjalistów zajmujących się montażem wentylacji i wdrażających systemy wentylacyjne. Ebm papst są to urządzenia, które zdecydowanie warto montować w budownictwie mieszkalnym gdzie występuje problem z wentylacją pomieszczeń.

Next Post

1 lipca czyli nieoficjalny światowy dzień architektury

pon. kwi 16 , 2018
Jak już wiadomo z tytułu 1 lipca obchodzony jest dzień architektury. Pewnie nieraz przechodząc ulicami swojego miasta miałeś okazję chociaż przez chwilę zastanowić się czy budynki, które Cię otaczają wpisują się w jakieś zasady estetyczne, albo czy należą do cennych zabytków, znanych wielu osobom z różnych części Polski, a może […]

Może też Cię zainteresować