Projektowanie domowej oranżerii

Domowa oranżeria to miejsce, które możemy wykorzystać do relaksu. Kontakt z naturą, bliskość roślinności sprawia, że możemy złagodzić stres czy wyciszyć się. Oranżeria to również atrakcyjna konstrukcja, która staje się elementem dekoracyjnym budynku.

Funkcjonalność ogrodu

Oranżeria może być wykorzystana na kilka sposobów. Często pełni funkcję przeszklonego salonu, domowego ogrodu, jadalni czy biura. Stosując nowoczesne materiały, może również wpłynąć na obniżenie zużycia energii. Odpowiednie profile aluminiowe i oszklenie, może stanowić świetną izolację termiczną.

Konstrukcja

Ogród zimowy powinien być szczelny, ciepły i komfortowy pod względem wypoczynku. Najważniejszą kwestią przy projektowaniu oranżerii jest sam szkielet i konstrukcja. Aby przygotować w ogrodzie odpowiednie warunki dla roślin czy relaksu, należy użyć dobrej jakości materiałów, które są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Istotną kwestią jest również dobór szyb. Muszą być one odporne na obciążenia i spełniać wszelkie warunki bezpieczeństwa. Zarówno zimą jak i latem, oszklenie powinno gwarantować termoizolację. Odpowiednio dobrane, pomoże w utrzymywaniu ciepła zimą i nadmiernym nagrzewaniem się w lato.

Roślinność

Domowa oranżeria to miejsce, w którym możemy hodować bujną i egzotyczność roślinność. W tego typu miejscach często dominują palmy, cytrusy i gatunki roślin, których nie jesteśmy w stanie uprawiać w Polsce z uwagi na warunki klimatyczne.

Oranżeria Warszawa

Szukając odpowiedniego wykonawcy domowej oranżerii, sprawdź ofertę eksperta w tworzeniu tego typu konstrukcji: http://www.ogrodyzimowe-expert.pl/oranzeria-warszawa/.

Next Post

Niezbędnik dla początkującego

pon. kwi 12 , 2021
Gra w golfa posiada swoje zasady i savoir-vivre. Każdy uczestnik gry przestrzega reguł, które w większości służą zagwarantowaniu bezpieczeństwa graczy. Co musi wiedzieć początkujący? Sprawdź nasze porady.
Gra

Może też Cię zainteresować