Lampy sufitowe do salonu połączonego z kuchnią

Koncepcja open space zarówno w mieszkaniach, jak i domach jest dziś niezwykle popularna. Stawia ona jednak niekiedy nie lada wyzwanie dla urządzających ją osób. Przecież każdy element wystroju powinien ze sobą współgrać. W grę wchodzi również oświetlenie. Na jakie powinniśmy zdecydować się w salonie z aneksem kuchennym?

Czym jest koncepcja open space?

Koncepcja open space to koncepcja otwartej przestrzeni, w której pomieszczenia nie są wydzielone, nie ma osobnych pomieszczeń mających pełnić inne funkcje. W domach i mieszkaniach koncepcja ta realizowana jest najczęściej przez salon z jadalnią otwarte na kuchnię lub z kuchnią w aneksie i otwarte na przedpokój. W koncepcji open space wydzielane są tylko formalnie strefy użytkowe: wypoczynkowa, jadalniana, kuchenna. Strefy te wydzielane są za pomocą mebli, dywanów, ale też oświetlenia.

Jakie typy oświetlenia powinniśmy wybrać?

W mieszkaniu na otwartym planie powinniśmy bez obaw stosować równe typy oświetlenia. Jako oświetlenie główne dobrze sprawdzi się oświetlenie punktowe w podwieszanym suficie. Jednak jeżeli nie zaplanowaliśmy rozmieszczenia wielu punktów świetlnych w podwieszanym suficie musimy pozostać przy lampach sufitowych. Główne lampy sufitowe powinny być jednakowe i najlepiej, żeby nie wyróżniały się zbytnio. Pozwoli nam to bardziej zaszaleć w kwestii doboru żyrandola nad strefą wypoczynkową i map wiszących nad stołek jadalnianym i barem.

Jakie lampy sufitowe sprawdzą się w salonie otwartym na kuchnię?

Jako główne lampy sufitowe możemy potraktować lampy regulowane lub z jednym punktem zamontowane bezpośrednio przy suficie. Takich lamp powinno być kilka i jak już wcześniej zostało wspominane, powinny one być jednakowe. Dobrze sprawdzają się te regulowane, gdyż pozwalają nam dostosować do naszego pomieszczenia miejsce na jakie pada światło.

Lampy sufitowe – żyrandole i lampy wiszące

Jeżeli zdecydowaliśmy się na stonowane, niewyróżniające się oświetlenie zamontowane bezpośrednio przy suficie, możemy zaszaleć z pozostałymi. Jednak zdecydujmy się na jeden styl lamp. Nie muszą one pochodzić z tej samej kolekcji konkretnego producenta, ale realizacje pokazują, że pełne style z sobą nie współgrają np. pastelowy drewniany żyrandol w stylu prowansalski z lampami wiszącymi w stylu industrialnym.

Next Post

Wesele w plenerze - czy to dobry pomysł?

pon. gru 3 , 2018
Wesela plenerowe stają się coraz bardziej popularne wśród przyszłych nowożeńców. Miejsce takiej imprezy nie jest ograniczone, ponieważ za odpowiednim upoważnieniem i zgodami możemy zorganizować takie wydarzenie prawie wszędzie tam gdzie jesteśmy w stanie dotrzeć. Wesela w otoczeniu natury jest szczególnie ciekawe dla osób, które uwielbiają przyrodę i marzą o takiej […]
hala namiotowa

Może też Cię zainteresować