Prawidłowa pielęgnacja baterii łazienkowej – czy robisz to dobrze?

Aby korzystanie z łazienki było wyłącznie przyjemnością, należy regularnie ją czyścić – jest to sprawa absolutnie oczywista. Ponadto warto pamiętać, że regularne czyszczenie oraz prawidłowa pielęgnacja poszczególnych elementów sanitarnych, jak np. bateria łazienkowa, pozwoli na wieloletnie i bezawaryjne działanie sprzętu. Jak zatem należy prawidłowo dbać o kran w łazience (ale nie tylko), aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, takich jak cieknący kran lub problem z ciśnieniem wody? Sprawdźmy!


Jak dbać o kran w łazience?

Podstawową czynnością jaką należy wykonywać jest oczywiście regularne czyszczenie baterii łazienkowej z nagromadzonego osadu z mydła, a także innych kosmetyków. Kran warto przecierać specjalnymi preparatami do czyszczenia łazienki – będą działać one dezynfekująco i antybakteryjnie, pomogą również w usuwaniu kamienia. Regularne stosowanie tego typu preparatów nie dopuści do gromadzenia się kamienia, który w dużej ilości może powodować do problemów z odpowiednim ciśnieniem wody.

Jak się miewa Twoja uszczelka?

Inną niezwykle ważną kwestią związaną z prawidłową pielęgnacją baterii łazienkowej jest regularne czyszczenie uszczelek oraz w razie konieczności ich wymiana. Gdy kran zaczyna kapać to znak, że uszczelkę trzeba najpewniej wymienić lub porządnie oczyścić z zalegającego brudu. Jego nagromadzenie może powodować, że uszczelka nie przylega tak dokładnie, jak powinna, a tym samym nie uszczelnia odpowiednio baterii. Do baterii łazienkowych najczęściej wykorzystywane są uszczelki gumowe, które przeznaczone są do instalacji wodno-kanalizacyjnych lub centralnego ogrzewania. Szeroki wybór wśród uszczelek gumowych (i nie tylko) posiada firma Admet (http://www.admet.com.pl/), która oferuje produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Jak zatem widać, dbanie o dobrą kondycję baterii łazienkowej wcale nie jest skomplikowane ani trudne. Wystarczy jedynie zachować regularność w jej czyszczeniu oraz konserwacji. Wówczas będziemy mogli cieszyć się pięknym wyglądem naszej baterii łazienkowej, ale również jej odpowiednim działaniem. Od teraz możesz zapomnieć o kapiącym kranie i niskim strumieniu wody w kranie!

Next Post

Meble kuchenne na zamówienie - wiszące czy stojące?

pt. sty 8 , 2021
Meble kuchenne to niezbędny element, aby nasza kuchnia była funkcjonalna oraz stylistycznie komponowała się z wszystkimi pomieszczeniami. Dlatego należy przemyśleć wszystkie jej aspekty. Zapewne zadajesz sobie pytanie czy do swojej kuchni wybrać szafki wiszące? Może stojące? Sprawdź nasz artykuł i poznaj korzyści, abyś mogła wybrać odpowiednie meble kuchenne na zamówienie. […]
meble kuchenne wiszące i stojące

Może też Cię zainteresować