Niezbędnik dla początkującego

Gra w golfa posiada swoje zasady i savoir-vivre. Każdy uczestnik gry przestrzega reguł, które w większości służą zagwarantowaniu bezpieczeństwa graczy. Co musi wiedzieć początkujący? Sprawdź nasze porady.

Etykieta na polu

Żeby zadbać o bezpieczeństwo graczy, którzy znajdują się na polu należy przestrzegać kilku reguł. Przede wszystkim golfista przygotowujący się do uderzenia, musi upewnić się, że wszyscy pozostali gracze znajdują się w odpowiedniej odległości. Podczas gry panuje zasada, że w przypadku zagubienia piłki, wszyscy gracze powinny brać udział w jej poszukiwaniu. Istotną kwestią jest również punktualność. Golfista powinien zjawić się na tee, kilka minut wcześniej.

Odpowiedni strój

Ubiór na pole golfowe zmienił się z biegiem lat. Niektóre elementy i zasady pozostały niezmienne. Strój musi być przede wszystkim wygodny, schludny i czysty. Źle widziane są jeansy, spodnie dresowe czy tshirty bez kołnierzyka. Istotne jest również obuwie. Warto wybrać modele nieprzemakalne, które mają specjalne kolce antypoślizgowe. Istotnym akcesorium jest rękawiczka. Pozwala lepiej wyczuć kij. Dodatkowo, gdy masz problem z poceniem się dłoni, rękawiczka wzmocni chwyt. Rękawiczka ogranicza również ryzyko obtarć i odcisków. Powinna więc się znaleźć nawet w wyposażeniu początkującego.

Jeżeli szukasz profesjonalnego sprzętu do gry w golfa, sprawdź ofertę firmy GolfTeam: https://golfteam.pl/.