Drzwi HPL – wewnętrzne płytowe i płycinowe – jakie są między nimi różnice?

Drzwi wewnętrzne występują w naprawdę wielu wariantach oferując przy tym określone właściwości. Wykorzystywane w przestrzeniach biurowych oraz mieszkalnych drzwi HPL są naprawdę estetycznym i wydajnym rozwiązaniem. Poznaj różnice, które dzielą drzwi płycinowe wewnętrzne od drzwi płytowych i dowiedz się, jakie mają zastosowania – zapraszamy do lektury!

Drzwi płycinowe wewnętrzne – ekonomiczne i wydajne

Drzwi płycinowe wewnętrzne charakteryzują się niewielką wagą i trwałą konstrukcją, której szkielet stanowią rama z belek poziomych i pionowych oraz szprosy. Ich cechą charakterystyczną są przeszklenia, kasetony i płyciny znajdujące się w centrum ich konstrukcji. Drzwi płycinowe wewnętrzne chętnie wykorzystywane są w przestrzeniach mieszkalnych, ponieważ są niezwykle atrakcyjną cenowo opcją. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że drzwi płycinowe wewnętrzne mogą być przylgowe lub bezprzylgowe, a ponadto dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, co sprawia, że możliwym jest wykonanie ich w taki sposób by były perfekcyjnie dopasowane do charakteru wnętrza, którego wyposażenie będą stanowić. Niestety, pomimo wykonania z wysokiej jakości materiałów, drzwi płycinowe wewnętrzne nie oferują dźwiękoszczelności na wysokim poziomie a ponadto niezbyt nadają się na drzwi antywłamaniowe, co związane jest z wykorzystaniem cieńszych, niż rama drzwi, elementów.

Drzwi płytowe wewnętrzne – szeroki zakres zastosowań

Drzwi płytowe wewnętrzne mają szeroki zakres zastosowań co jest zasługą ich stabilnej, wypełnionych specjalistycznym wkładem na całej powierzchni, konstrukcji. Znajdujące się w ofercie niejednego producenta drzwi płytowe wewnętrzne mogą spełniać parametry, które wymagane są od drzwi przeciwpożarowych, dźwiękoszczelnych czy też antywłamaniowych. Drzwi płytowe wewnętrzne mogą w sobie łączyć właściwie dowolne cechy dzięki czemu fenomenalnie spisują się w najróżniejszych branżach i mogą z powodzeniem wykorzystane zostać zarówno w przestrzeniach biurowych, jak i komercyjnych. Pokryte okleiną HPL drzwi płytowe wewnętrzne, podobnie jak drzwi płycinowe, wykonane mogą zostać w dowolnym wariancie kolorystycznym lub wybranym wzorze, dzięki czemu dopasować je można do wyglądu wnętrza, które zostanie w nie wyposażone.

Drzwi HPL – co mają do zaoferowania?

Drzwi HPL są przede wszystkim niezwykle wytrzymałe. Wykorzystania do ich realizacji okleina jest hydrofobowa, co sprawia, że nawet wykonane z drewna drzwi HPL nie absorbują wody z otoczenia. Ponadto drzwi HPL niełatwo jest pobrudzić i z łatwością można wyczyścić bez konieczności przeprowadzenia jakichkolwiek zabiegów konserwacyjnych. Odporne na usterki mechaniczne drzwi HPL z powodzeniem wykorzystane mogą zostać w przestrzeniach komercyjnych, biurowych a także użytkowych. Jak zostało już wyżej wspomniane jednym z ich głównych atutów jest możliwość dopasowania kolorystycznego do wnętrz, w których mają zostać zamontowane.

Gdzie znajdę wytrzymałe drzwi wewnętrzne?

Drzwi wewnętrzne płycinowe oraz płytowe spełniające nawet najwyższe wymagania znajdziesz w ofercie polskiego producenta Fabryki drzwi i ościeżnic BKT-System. Antywłamaniowe, ogniotrwałe, wodoodporne a także drzwi wewnętrzne przeznaczone do użytku w placówkach medycznych od BKT-System to gwarancja funkcjonalności, wydajności oraz estetycznego wykonania z dbałością o szczegóły. Sprawdź niezawodne, oferujące wieloletnią żywotność drzwi wewnętrzne dostępne w ofercie BKT-System na stronie https://www.bkt-system.com.pl/drzwi-wewnetrzne/.