Pierwsza wizyta u pediatry – co warto wiedzieć?

Każdy rodzic chce dla swojego maluszka wybrać to co najlepsze, zadbać o jego wygodę i dobro jak najlepiej potrafi. Oprócz kompletowania wyprawki, wystroju pokoju ważne jest aby regularnie widywać się z pediatrą. Niemowlęta powinny być poddane serii badań kontrolnych, nie mniej ważne są szczepienia. Wizyta u pediatry ma na celu sprawdzenie czy nasza pociecha rośnie i rozwija się jak powinna. Pediatra dba o to aby rozwój dziecka przebiegał prawidłowo. Co warto wiedzieć przed wizytą u pediatry? Kilka cennych porad w naszym artykule. 

Czego możemy spodziewać na wizycie u lekarza pediatry?

Pierwsza wizyta u pediatry zawsze wywołuje w rodzicach niepokój. Trudno się temu dziwić w końcu każdy rodzic chce aby jego pociecha była zdrowa, należycie się rozwijała. Wizyta w poradni pediatrycznej to nowe doświadczenie dla rodzica. Niemniej jest to także świetna okazja do zadawania pytań i otwartej rozmowy z pediatrą. Lekarz pediatra oceni rozwój fizyczny i ruchowy dziecka. Podczas wizyty dowiesz się także więcej o szczepieniach.

Jak przygotować dziecko do wizyty u pediatry?

Niemowlę jest zbyt małe, by zrozumieć czemu ma służyć taka wizyta. Więc wszystko w rękach rodziców. Ważne aby oni zadbali o komfort dziecka. Jako że dziecko będzie poddawane badaniu w tym przypadku na pewno pomocne będzie luźniejsze, łatwe do zdjęcia ubranie. Wtedy też unikniemy dodatkowego stresu, który będzie związany z przygotowaniem dziecka do przeprowadzenia badania. 

Lekarz dla dzieci w twoim mieście 

W każdym większym mieście znajdują się poradnie specjalistyczne w tym również pediatryczne. Jeśli chcemy zdecydować się na wizytę do poradni z NFZ na pewno warto sprawdzić, która placówka medyczna ma podpisany kontrakt z NFZ. Dobrze zaznajomić się dla kogo placówka oferuje swoje usługi. W większości miejskie poradnie medyczne świadczą usługi w danej lokalizacji. Dla przykładu Poradnia Medan zlokalizowana jest w Łodzi niedaleko śródmieścia miasta, świadczy swoje usługi dla mieszkańców w Łodzi oraz  lokalizacjach ościennych do których należy zaliczyć Widzew. Więcej o usługach poradni MEDAN znajdziesz na stronie: https://www.poradnia-medan.com/

Next Post

Na co zwrócić uwagę kupując obierak do ziemniaków?

śr. lis 30 , 2022
Obieranie ziemniaków nożem dla wielu osób jest nie lada wyzwaniem. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele obieraczek, które z powodzeniem możemy wykorzystać do obierania ziemniaków. Na co zwrócić uwagę, gdy zdecydowaliśmy się na zakup takiego akcesorium.
obieraki do warzyw w zielonym kolorze

Może też Cię zainteresować