Gdzie stosuje się wagi legalizowane?

Wagi medyczne to urządzenie do pomiaru masy ciała. W trosce o swoje zdrowie warto się regularnie ważyć. Dzięki takiej wiedzy będziemy w stanie nie tylko kontrolować masę ciała, ale uzyskać sporo informacji na temat naszego zdrowia. Waga, która na przykład sprawdza masę ciała poprzez dokładną analizę składu (mierząca poziom tkanki tłuszczowej) będzie nieocenionym urządzeniem w dążeniu do lepszej formy.

Po czym poznać że waga jest legalizowana?

Każde urządzenie, które wykorzystuje się do pomiaru masy ciała, powinno mieć tak zwaną legalizację. Szczególnie jeśli mowa o wagach medycznych stosowanych w szpitalach i przychodniach. Te wagi medyczne powinny posiadać tabliczkę znamionową na której będą umieszczone najważniejsze informacje:
-data produkcji urządzenia
-zgodność z certyfikatami CE
-informacja o producencie
-konkretny model i numer seryjny urządzenia
-posiadania znaku metrologicznego

Wagi legalizowane a zastosowanie

Jak już zostało wspomniane wagi legalizowane to przeważnie wagi medyczne, lekarskie które stosowane są w służbie zdrowia. W szpitalach i przychodniach najczęściej stosowane są wagi dla niemowląt, wagi medyczne osobowe. Co więcej każda waga, która znajduje się poradniach czy szpitalach musi być tego typu placówkach musi być urządzeniem, które posiada legalizację. Sama legalizacja nadawana jest przez Urząd Miar- owa legalizacja określa czy waga jest w pełni precyzyjna i waży z określoną dokładnością opisaną na tabliczce znamionowej. Zastosowanie tego rodzaju wag jest jak widać ogromne, nabywaja je nie tylko placówki medyczne i przychodnie ale bardzo często poradnie dietetyczne i sanatoria.

Dostępność wag medycznych

Wagi lekarskie to jedne z bardziej popularnych urządzeń medycznych. Placówki medyczne w dużej mierze zaopatrują się w nie hurtowo. W wielu sklepach medycznych jest możliwość zakupu wag medycznych w ilości hurtowej. Spacemed jest jednym z takich sklepów, które w sprzedaży posiada bogaty wybór urządzeń pomiarowych, wagi medyczne osobowe, lekarskie legalizowane. Wszystkie legalizowane znanego producenta SECA. Co więcej wagi medyczne legalizowane dostępne w konkurencyjnej cenie – https://spacemed.pl/pl/c/Wagi-medyczne/461

Next Post

Dlaczego maszyna do szycia powinna znajdować się w każdym domu?

pon. maj 11 , 2020
Przed laty, maszyna do szycia świadczyła nie tyle o zamożności danego domostwa co o funkcjonalności. Kiedyś po prostu ludzie nie posiadali takiego dostępu do odzieży jak ma to miejsce w dzisiejszych czasach. Wówczas większość kobiet potrafiła szyć. Kupowano materiały i brano się za robotę. Dzisiaj wydaje się to niewygodne i […]
maszyna do szycia

Może też Cię zainteresować