Jak wybrać lubrykant? Na co zwrócić uwagę?

Lubrykantów do wyboru mamy wiele. Nie oznacza to jednak, że każdy z nich sprawdzi się akurat w naszym przypadku. Na co zwrócić zatem uwagę kupując lubrykant? Jak wybrać żel nawilżający idealny dla siebie i dopasowany do przeznaczenia?

Rodzaje lubrykantów. Podstawowy podział

Lubrykanty możemy podzielić na kilka bardzo podstawowych rodzajów. Pierwszym z nich są żele na bazie wody. Drugim natomiast te na bazie silikonu.

Lubrykanty na bazie wody

Lubrykanty na bazie wody są najbardziej neutralne dla skóry i błony śluzowej. Są polecane osobom ze skłonnościami do alergii lub infekcji intymnych lub pęcherza moczowego. Można je stosować wraz z wibratorami i innymi gadżetami erotycznymi wykonanymi z silikonu i nie uszkodzą ich powierzchni.

Żele na bazie silikonu

Żele na bazie silikonu charakteryzują się tym, że długo utrzymują nawilżenie oraz jest ono lepsze niż w przypadku żeli na bazie wody. Silikonowe żele mają jednak tę wadę, że nie mogą być stosowane wraz z prezerwatywami i silikonowymi gadżetami erotycznymi. Są również nieco droższe od tych na bazie wody.

Składy lubrykantów

Podobnie jak w przypadku kosmetyków, żywności czy suplementów diety również w składzie lubrykantów spotkać możemy wiele substancji, które mogą nam w pewien sposób szkodzić.
Najlepiej jak żele nie zawierają żadnych substancji zapachowych czy konserwantów, jednak w ich przypadku ważniejsze jest żeby nie miały w składzie cukru, zwłaszcza, jeżeli chcemy je wykorzystywać do seksu waginalnego. Cukier może powodować infekcje intymne, gdyż jest doskonałą pożywką dla bakterii i drożdży. Również gdy w składzie znajdzie się spermicide nonoxynol-9 (N-9), powinniśmy zrezygnować z zakupu takiego żelu, ponieważ prowadzi on do podrażnień skóry i błony śluzowej.

Jeżeli szukacie żelu idealnego dla siebie sprawdźcie stronę Krainy Doznań, pod adresem https://kraina-doznan.pl/zele-i-lubrykanty,c80.html

Next Post

Jak zorganizować przeprowadzkę firmy?

wt. sie 20 , 2019
Czasami zdarza się, ze nasza firma staje przed koniecznością przeprowadzki. Zmieniamy lokalizację na bardziej prestiżową, biuro na nowocześniejsze. Jest to bardzo dobre dla przedsiębiorstwa. Wiąże się jednak z koniecznością pewnego chaosu podczas dni, kiedy zmieniamy miejsce. Informacja dla pracowników odpowiednio wcześnie Aby zmiana lokalizacji nie dezorganizowała zbytnio pracy firmy należy […]
przeprowadzka firmy do nowego biura

Może też Cię zainteresować