Obróbka metali – co warto wiedzieć

Obróbka metali pozwala nadawać im pożądany kształt. Jest często wykorzystywana w przemyśle. Podczas obróbki metali wykorzystywane są różne technologie. Zaliczamy do nich między innymi obróbkę skrawaniem.

Obróbka skrawaniem

Obróbka skrawaniem pozwala nam nadać metalom określony kształt. Zachodzi to poprzez oddzielenie kawałka metalu od reszty materiału. W obróbce skrawaniem możemy wyróżnić toczenie i frezowanie. By jakość wykonanych przedmiotów była wysoka niezbędny jest wysokiej klasy park technologiczny, sprawnie działające maszyny.

Frezowanie

Frezowanie odbywa się za pomocą narzędzia zwanego frezarką. Podczas frezowania wykonywane są ruchy obrotowe i posuwne. Frezowaniu mogą być poddawane rożne materiały. Najczęściej jest to metal. Może to być tez drewno czy tworzywa sztuczne.

Szlifowanie

Podczas szlifowania wykorzystywana jest obróbka ścierna. Jest to obróbka bardzo dokładna precyzyjna. W jej przypadku zdzierana jest najbardziej zewnętrzna warstwa materiału.

Firmy zajmujące się obróbką metali

Dużą liczbę firm zajmujących się obróbką metali można znaleźć w Lublinie. Województwo lubelskie charakteryzuje się też dosyć wysoką liczbą firm oferujących usługi w zakresie obróbki cnc, obróbki skrawaniem, frezowaniem aluminium, cięcia laserowego. Należy pamiętać, by firma którą wybierzemy miała odpowiednio duże doświadczenie i dysponowała nowoczesnym parkiem technologicznym. Cięcie laserowe i najnowocześniejsze metody obróbki metali oferuje firma BAT GAZ z Tomaszowa Lubelskiego. Lublin to nie jedyny obszar działalności tej firmy, BAT GAZ świadczy swoje usługi w wielu innych miastach spoza województwa Lubelskiego. Sprawdź ofertę na stronie: obrobkastali24.pl

Next Post

Platformy garażowe - dlaczego platformy parkingowe to dobre rozwiązanie?

wt. cze 22 , 2021
Coraz więcej deweloperów decyduje się na nowoczesne i ekonomiczne rozwiązania, jakimi są platformy garażowe. Dzięki nim można skutecznie zwiększyć liczbę miejsc parkingowych, a tym samym spełnić wymagania gminy i zwiększyć komfort przyszłych mieszkańców. Platformy parkingowe zależne i niezależne posiadają szereg zalet, dlatego stają się coraz popularniejsze w nowych budynkach mieszkalnych. […]

Może też Cię zainteresować