Siłownia – zdrowy tryb życia zdobywa coraz większą popularność!

Styczeń to okres, gdy zaczynamy realizować pełną parą postanowienia noworoczne. Do najpopularniejszych należą bez wątpienia postanowienia dotyczące formy, zdrowia i diety. Można to szybko zweryfikować idąc na jedną z najbliższych siłowni. Najprawdopodobniej będzie tam dużo więcej osób niż zazwyczaj. Ilość sprzedanych karnetów w tym okresie zwiększy się bez wątpienia, o czym pisze miedzy innymi portal WP Kobieta w tym artykule.

Pani na siłowni

Przełamanie stereotypu związanego z siłownią.

W ciągu ostatnich lat siłownie, kluby fitness czy boxy crossfitowe powstają, jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Świadczy to ich popularności oraz o tym, że Polacy zaczęli dużo bardziej dbać o kondycję i formę, niż kiedyś. Jest to bardzo pozytywny symptom, ponieważ jak to się mówi w zdrowym ciele – zdrowy duch. Siłownie przez wiele lat kojarzyły się umięśnionymi facetami, dla których treningi i kulturystyka były bardziej stylem życia niż rekreacją po pracy. Stereotyp ten z biegiem lat został jednak przełamany. Obecnie idąc na siłownie można spotkać bardzo różne osoby, a wśród nich także osoby starsze czy sportowców z zupełnie innych dziedzin wykonujących różnego rodzaju treningi pomocnicze.

Sterotyp związany z odżywkami.

Innym stereotypem związanym z siłownią i klubem fitness były wszystkie mity związane z odżywkami i suplementami diety. Przez lata wielu ludzi mylili je ze sterydami. Prawda jest taka, że odżywki i suplementy są dokładnie przebadany i legalnymi środkami, które pomagają dostarczyć do organizmu wymaganych składników odżywczych, które przykładowo pomagają przy regeneracji mięśni czy szybszym zrzuceniu tkanki tłuszczowej. Produkty takich firm, jak Olimp są stosowane obecnie niemal w każdym sporcie i pomagają sportowcom dostarczyć niezbędnych składników trenujące kobietypo ciężkich treningach. Wybierając jednak odżywki warto się pierwsze skonsultować z trenerem personalnym, a także lekarzem rodzinnym, ponieważ mogą pojawić się przeciwskazania – np. gdy występują u nas reakcje alergiczne na pewne składniki. Warto również kupować odżywki i zaufanych miejscach, jak na przykład istniejący od wielu lat Fit-Shop – sklep kulturystyka. Wtedy będzie się można uchronić przed podróbkami i kupić produkty najwyższej jakości.

 

Posumowanie.

Nic nie wskazuje na to, że w najbliższych latach moda na siłownie i zdrowy tryb życia miałaby przeminąć. Zakłada się nawet, że trend ten będzie się coraz bardziej rozwijał. Warto również, że w ostatnich latach dużą popularność zdobywają nowe dyscypliny, jak np. Crossfit. Nowe rodzaj treningów pozwalają na skuteczniejsze osiąganie wymarzonych efektów. Zobaczymy, co przyniosą kolejne lata.