Siłownia – zdrowy tryb życia zdobywa coraz większą popularność!

Styczeń to okres, gdy zaczynamy realizować pełną parą postanowienia noworoczne. Do najpopularniejszych należą bez wątpienia postanowienia dotyczące formy, zdrowia i diety. Można to szybko zweryfikować idąc na jedną z najbliższych siłowni. Najprawdopodobniej będzie tam dużo więcej osób niż zazwyczaj. Ilość sprzedanych karnetów w tym okresie zwiększy się bez wątpienia, o czym pisze miedzy innymi portal WP Kobieta w tym artykule.

Pani na siłowni

Przełamanie stereotypu związanego z siłownią.

W ciągu ostatnich lat siłownie, kluby fitness czy boxy crossfitowe powstają, jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Świadczy to ich popularności oraz o tym, że Polacy zaczęli dużo bardziej dbać o kondycję i formę, niż kiedyś. Jest to bardzo pozytywny symptom, ponieważ jak to się mówi w zdrowym ciele – zdrowy duch. Siłownie przez wiele lat kojarzyły się umięśnionymi facetami, dla których treningi i kulturystyka były bardziej stylem życia niż rekreacją po pracy. Stereotyp ten z biegiem lat został jednak przełamany. Obecnie idąc na siłownie można spotkać bardzo różne osoby, a wśród nich także osoby starsze czy sportowców z zupełnie innych dziedzin wykonujących różnego rodzaju treningi pomocnicze.

Sterotyp związany z odżywkami.

Innym stereotypem związanym z siłownią i klubem fitness były wszystkie mity związane z odżywkami i suplementami diety. Przez lata wielu ludzi mylili je ze sterydami. Prawda jest taka, że odżywki i suplementy są dokładnie przebadany i legalnymi środkami, które pomagają dostarczyć do organizmu wymaganych składników odżywczych, które przykładowo pomagają przy regeneracji mięśni czy szybszym zrzuceniu tkanki tłuszczowej. Produkty takich firm, jak Olimp są stosowane obecnie niemal w każdym sporcie i pomagają sportowcom dostarczyć niezbędnych składników trenujące kobietypo ciężkich treningach. Wybierając jednak odżywki warto się pierwsze skonsultować z trenerem personalnym, a także lekarzem rodzinnym, ponieważ mogą pojawić się przeciwskazania – np. gdy występują u nas reakcje alergiczne na pewne składniki. Warto również kupować odżywki i zaufanych miejscach, jak na przykład istniejący od wielu lat Fit-Shop – sklep kulturystyka. Wtedy będzie się można uchronić przed podróbkami i kupić produkty najwyższej jakości.

 

Posumowanie.

Nic nie wskazuje na to, że w najbliższych latach moda na siłownie i zdrowy tryb życia miałaby przeminąć. Zakłada się nawet, że trend ten będzie się coraz bardziej rozwijał. Warto również, że w ostatnich latach dużą popularność zdobywają nowe dyscypliny, jak np. Crossfit. Nowe rodzaj treningów pozwalają na skuteczniejsze osiąganie wymarzonych efektów. Zobaczymy, co przyniosą kolejne lata.

Next Post

Zmiany klimatyczne

śr. sty 17 , 2018
Nasz klimat się wciąż zmienia. Wszystko za sprawą globalnego ocieplenia, o którym coraz częściej słyszymy. Do takich zmian przyczynia się także człowiek swoją działalnością. Wielu z nas zastanawia się jak temu zapobiegać, jednak podkreślmy, że warto uświadamiać również innych, bo jak mówi przysłowie ,,jedna jaskółka wiosny nie czyni”.

Może też Cię zainteresować