Platformy garażowe – dlaczego platformy parkingowe to dobre rozwiązanie?

Coraz więcej deweloperów decyduje się na nowoczesne i ekonomiczne rozwiązania, jakimi są platformy garażowe. Dzięki nim można skutecznie zwiększyć liczbę miejsc parkingowych, a tym samym spełnić wymagania gminy i zwiększyć komfort przyszłych mieszkańców. Platformy parkingowe zależne i niezależne posiadają szereg zalet, dlatego stają się coraz popularniejsze w nowych budynkach mieszkalnych. Co zatem warto wiedzieć o platformach garażowych? Dlaczego są dobrym rozwiązaniem, gdy zależy nam na zwiększeniu liczby miejsc parkingowych na ograniczonej przestrzeni parkingu? O tym poniżej.

Dlaczego warto wybrać platformy garażowe?

Śledząc rynek nieruchomości, bardzo szybko zauważymy, że największą popularnością cieszą się mieszkania o niewielkim metrażu. Są one chętnie wybierane przez studentów, osoby wkraczające w dorosłe życie, młode małżeństwa, a także ludzi, którzy decydują się na zakup mieszkania w celu późniejszego wynajmu. Doskonale wiedzą o tym deweloperzy, którzy starają się sprostać tym oczekiwaniom. Każde nowe mieszkanie wiąże się jednak z koniecznością powstania nowego miejsca parkingowego. Co zrobić w sytuacji, kiedy zapotrzebowanie na nie rośnie, a metraż w podziemnym garażu pozostaje bez zmian? Tutaj z pomocą przychodzą wspomniane platformy parkingowe.

Dzięki nim można stworzyć odpowiednią, to znaczy wymaganą przez gminę, liczbę miejsc parkingowych, a tym samym zagwarantować mieszkańcom własne miejsce na parkingu. Jest to możliwe, ponieważ platforma parkingowa powoduje, że na jednym tradycyjnym miejscy parkingowym może zaparkować więcej pojazdów.

Zalety platform garażowych

Platformy parkingowe posiadają szereg zalet, które powodują, że są one chętnie wybierane nie tylko przez deweloperów, ale także przez osoby prywatne. Zakup platformy parkingowej jest rozwiązaniem znacznie tańszym niż budowa kolejnego poziomu parkingu. Warto podkreślić, że koszt budowy garażu bardzo często stanowi znaczny procent całej inwestycji, jakim jest budowa budynku mieszkalnego. Platformy garażowe pomagają redukować koszty, co nie pozostaje bez wpływu na niższy koszt inwestycji i – w efekcie – sprzedawanego mieszkania.

Obecnie szczególną popularnością cieszą się platformy parkingowe zależne oraz platformy parkingowe niezależne. Sprawdzają się one nie tylko w garażach budynków mieszkalnych, ale także budynkach użyteczności publicznej. Takie rozwiązanie pozwala łatwo uporać się z problemem braku wolnych miejsc na parkingu.

Każdemu, kto chce wybrać platformę garażową najwyższej jakości, polecamy zapoznać się z ofertą firmy Autoro. Znajdziesz tam bogaty asortyment niezawodnych platform garażowych: https://parkingowe.autoro.pl/platformy-parkingowe-zalezne

Next Post

Wideodomofon - jaki rodzaj warto wybrać?

pon. cze 28 , 2021
Na rynku istnieje wiele rodzajów wideodomofonów, więc spokojnie możemy wybrać wideodomofon dostosowany do własnych potrzeb. Dzięki niemu bez konieczności otwierania drzwi możemy sprawdzić kto pod nimi stoi, przez co maksymalnie dbamy o swoje bezpieczeństwo. Więcej na temat rodzajów wideodomofonów znajdziesz w tym artykule.
wideodomofon

Może też Cię zainteresować