Kuchnia, której się nie oprzesz

<strong>Kuchnia idealna – czy istnieje coś takiego?

Tak, ale wyłącznie rozpatrując ją indywidualnie. Każdy może mieć inne potrzeby względem kuchni. na pewno wszystkie te potrzeby mają wspólny mianownik – wygoda użytkowania. Kuchnia, która stwarza problemy przy długotrwałym użytkowaniu będzie denerwowała użytkowników. Dlatego przy projektowaniu kuchni trzeba wziąć pod uwagę wszelkie osobiste preferencje użytkowników, gdyż kuchnia idealna, dla każdego może oznaczać coś innego.

Typowe błędy w aranżacji kuchni

Brak doświadczenia objawia się tym, że tworząc kuchnię na własną rękę możemy nie przewidzieć wszystkiego. Występują niedopatrzenia utrudniające codzienną pracę. Znacznie lepszym wyjściem jest przeznaczenie swojego czasu i pieniędzy na koncept bardziej przemyślany. Do najczęściej popełnianych błędów przy budowie nowej kuchni nalezą między innymi:

  • zła wysokość szafek wiszących,
  • brak wystarczającego miejsca w kuchni, aby wyminęły się dwie osoby,
  • wyspa kuchenna zbyt blisko zabudowy kuchennej,
  • źle rozplanowane miejsca jak zlewozmywak, zmywarka, lodówka, kosz na odpadki, piekarnik,
  • stosowanie niewygodnych szafek dolnych z półkami zamiast szuflad,
  • ignorowanie potrzeby stosowania trójkąta funkcjonalnego w kuchni,
  • niedopasowanie ilości miejsca do przechowywania,
  • niedopasowanie powierzchni blatu kuchennego,
  • błędy estetyczne i wizualne.

nowoczesny projekt kuchni

Tworzenie kuchni idealnej (czyt. indywidualnej)

Jeśli mowa o kuchni idealnej, to na pewno o takiej, która nie posiada oznak zaprezentowanych powyżej. Będzie to kuchnia z całą pewnością posiadająca wszystkie meble i urządzenia na właściwej pozycji i wysokości względem wzrostu użytkowników. W kuchni tworzonej na wymiar nie istnieje coś takiego jak standard, w którym produkowane są meble. Tutaj wszelkie wielkości dobierane są indywidualnie do użytkownika i jego warunków fizycznych oraz potrzeb. Kuchnia taka będzie także posiadała tyle miejsca, aby przynajmniej dwie pracujące osoby nie przeszkadzały sobie nawzajem. Wszelkie najważniejsze miejsca jak lodówka, piekarnik, zmywarka, zlewozmywak i inne będą rozplanowane z głową, tzn. nie będą umieszczone w przypadkowych miejscach, tylko takich, które wprowadzą do kuchni ład i porządek, a ich obsługa będzie przyjemniejsza. Idealna kuchnia posiada także szafki i szuflady, które ułatwiają wyszukiwanie i przechowywania różnych produktów i naczyń. Zachowanie trójkąta funkcjonalnego pozwoli na łatwiejsze i sprawniejsze korzystanie z kuchni podczas intensywnego użytkowania, np. podczas gotowania obiadu. Ilość dostępnego miejsca jest dostosowana do potrzeb użytkownika. Koneserzy win, na pewno będą zadowoleni ze specjalnie przygotowanych półek na butelki wina, osoby prowadzące własną spiżarnię na pewno będą wymagała własnych półek i regałów na własne przetwory i produkty, osoby, które nie gotują w domu i nie potrzebują bogato urządzonej kuchni mogą także liczyć na przygotowanie konceptu dostosowującego się do ich potrzeb.

Kuchnia idealna musi być kuchnią indywidualną, szytą na miarę. W przeciwnym razie nie mam mowy o rozwiązaniu idealnym. inwestycja w taką kuchnię na pewno jest ważnym krokiem i wymaga rozwagi i odpowiedniego przygotowania. Jeśli nie masz doświadczenia w aranżacji kuchni, koniecznie skontaktuj się ze specjalistami, którzy pomogą Ci uzyskać to, na co liczysz, zarówno pod kątem funkcjonalnym i estetycznym.

Next Post

Wspomaganie rozwoju dziecka w przedszkolu

wt. kwi 10 , 2018
Przedszkole jest pierwszą instytucją edukacyjną w życiu dziecka. Wiek przedszkolny to okres, w którym zachodzi w rozwoju dziecka wiele zmian spowodowanych rozwojem, a także nowym środowiskiem wychowawczo – dydaktycznym i opiekuńczym, w jakim znajdzie się dziecko po przekroczeniu progu przedszkola. Najważniejszym celem edukacji przedszkolnej jest wielostronny rozwój osobowości dziecka.
prywatne przedszkole

Może też Cię zainteresować