Jak ułatwić sobie korzystanie z kuchni?

Obecnie dużą wagę przykłada się do łatwej i przyjemnej pracy w kuchni. Zarówno producenci urządzeń jak i stolarze próbują wdrażać mechanizmy i technologie, które znacznie podnoszą funkcjonalność kuchni i czynią ją przyjemniejszą. Warto zapoznać się z takimi nowinkami planując nową kuchnię, ponieważ mogą one wpłynąć na nasze zadowolenie i nastrój. 

Mały sprzęt AGD, który ułatwia nam życie

Flagowym przykładem sprzętu AGD, bez którego wielu nie wyobrażałoby sobie dnia to automatyczny ekspres do kawy. Dzięki niemu można z łatwością przy użyciu kilku przycisków przyrządzić taką kawę jaką lubimy najbardziej. Ekspresy takie można zaprogramować, aby parzyły kawę o określonej godzinie, co znacznie ułatwia podczas porannego pośpiechu przed pracą. Sprzętów takich jest zacznie więcej. Bardzo cenione są wolnowary, parowary itd. Sprzęt taki, jeśli jest użytkowany systematycznie, a nie tylko od święta, może naprawdę wpłynąć na jakość przygotowywanych posiłków i napojów oraz zaoszczędzić mnóstwo czasu.

urządzanie kuchni

Oświetlenie nad blatem

Kolejna kwestia, o jaką lepiej zadbać to oświetlenie. Niestety jedno źródło światła które umieszczone jest na suficie może nie być wystarczające do wielu prac. Dobrym pomysłem jest doświetlenie blatu kuchennego listwą ledową umieszczoną na spodzie wiszących szafek, lub umieszczenie tam płaskich paneli ledowych. Dzięki temu, kiedy tylko jest to potrzebne można włączyć dodatkowe światło energooszczędne.

Wyspy kuchenne

Wyspa kuchenna to sposób na odciążenie zabudowy meblowej z nagromadzonych urządzeń. Dzięki umieszczeniu na wyspie płyty grzewczej i ewentualnie innego urządzenia możemy zyskać nieco miejsca na blacie lub bardziej swobodnie rozplanować umiejscowienie strefy zmywania, gotowania, czy przechowywania.

Stosując te 3 proste porady możesz znacznie poprawić jakość i funkcjonalność swojej kuchni.

Next Post

Rehabilitacja bez kolejek

śr. sie 1 , 2018
Przewlekłe bóle, urazy, bóle stawów czy kręgosłupa to dolegliwości, które kwalifikują się do rehabilitacji. Wad tych niedomagań nie można bagatelizować. Według specjalistów w takich sytuacjach należy od razu podjąć leczenie. W Polsce jednak ciężko mieć takie przekonanie. Wszystkiemu winne są terminy kolejki i czas oczekiwania na wizytę, zdarza się i […]
wizyta u lekarza

Może też Cię zainteresować