Wspomaganie rozwoju dziecka w przedszkolu

Przedszkole jest pierwszą instytucją edukacyjną w życiu dziecka. Wiek przedszkolny to okres, w którym zachodzi w rozwoju dziecka wiele zmian spowodowanych rozwojem, a także nowym środowiskiem wychowawczo – dydaktycznym i opiekuńczym, w jakim znajdzie się dziecko po przekroczeniu progu przedszkola. Najważniejszym celem edukacji przedszkolnej jest wielostronny rozwój osobowości dziecka.

prywatne przedszkole

Wiadomo, każde dziecko rozwija się we własnym tempie, zgodnie z wrodzonymi zdolnościami. W wieku przedszkolnym dla dziecka najbliższym środowiskiem jest rodzina a zaraz potem przedszkole. Placówka przedszkolna jest miejscem w którym dziecko może liczyć w pełni na wspomaganie rozwoju. W jaki sposób takie działania realizowane są w przedszkolach? Podpowiemy poniżej.

Dodatkowe zajęcia

Placówki a szczególnie prywatne przedszkola, Tychy czy działające w innej miejscowości oferują ciekawą listę zajęć dodatkowych. Ogólnie rzecz ujmując prywatne przedszkola kładą nacisk na zajęcia intelektualne, na rozwój artystyczny oraz na sprawność fizyczną. Każde z tych działań są dla dziecka niezbędne i potrzebne do prawidłowego rozwoju. Zatem wśród zajęć znajdziemy te dotyczące nauki języka obcego, zajęcia plastyczne, muzyczne, wyjścia na basen czy zajęcia gimnastyczne. Dla zainteresowanych – listę zajęć jaką zwykle oferują placówki można zobaczyć na stronie prywatnego  przedszkola www.otwarteokno.edu.pl

zajęcia w przedszkolu
Zajęcia korekcyjno kompensacyjne

Prywatne przedszkole ma w swojej placówce pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Przy współpracy pedagoga i psychologa możliwe jest zorganizowanie zajęć kompensacyjnych dla dzieci, które mają problemy w zakresie obniżonej percepcji słuchowej wzrokowe, bądź które wykazuje wolne tempo pracy. Każde z tych zajęć jest realizowane przez prywatne przedszkola takie, które kształci dzieci zdrowe jak również tam gdzie działa przedszkole z oddziałami specjalnymi.

Wsparcie rozwojowe

Każde prywatne przedszkole, Tychy czy w innej miejscowości w której się znajduje i jakikolwiek posiada statut czy jest to przedszkole z oddziałami specjalnymi czy też niepubliczne przedszkole prywatne powinno dawać każdemu dziecku wsparcie rozwojowe. Bardzo ważne by placówka także współpracowała z rodzicami i sygnalizowała im niemal każdy pojawiający się problem. Pedagog, nauczyciel, czy wychowawca powinien dostosować poziom edukacji do indywidualnych możliwości rozwojowych dziecka.

Next Post

Najlepsze sposoby na wentylację domów

wt. kwi 10 , 2018
Poprawna wentylacja budynków mieszkalnych jest istotną kwestią, zaniechanie tego aspektu może mieć dotkliwe konsekwencje. Zła jakość powietrza może mieć wpływ na nasze zdrowie, życie. Co więcej powietrze bez odpowiedniej cyrkulacji może powodować bóle i zawroty głowy, kaszel, ogólne złe samopoczucie, chroniczne zmęczenie. Jak zatem zadbać o to by wentylacja w […]

Może też Cię zainteresować