Kawa ziarnista – doskonały prezent na Mikołajki!

Szukanie prezentu mikołajkowego to nie lada wyzwanie zwłaszcza, jeśli nie znamy do końca preferencji osoby obdarowywanej. W takich przypadkach świetnie sprawdzają się klasyczne podarunki, ale w nowoczesnej odsłonie. Dlaczego kawa ziarnista to doskonały pomysł na mikołajkowy prezent? Sprawdźmy!

Kawa ziarnista – nie tylko dla kawoszy

Oczywiście jeżeli obdarowywana osoba uwielbia kawę, to sprezentowanie jej ciekawej mieszanki kawy ziarnistej będzie totalnym strzałem w 10! Warto jednak wiedzieć, że nawet jeśli nie wiemy, czy mamy do czynienia z fanem kawy, to warto poważnie rozważyć zakup kawy ziarnistej. Można ją zestawić z młynkiem w świątecznych barwach (na wszelki wypadek, gdyby osoba obdarowana nie miała jak zmielić ziaren) co tworzy naprawdę ciekawy prezent.

Świeżo mielona kawa świetnie sprawdzi się dla gości, ale także jako…doskonały kosmetyk! Olejki eteryczne w świeżo zmielonej kawie (dokładnie mówiąc – w fusach) świetnie sprawdzą się jako peeling, który uelastyczni oraz ujędrni skórę. Ponadto właściciele ciemnego koloru włosy mogą schłodzony napar z kawy stosować jako płukankę do włosów. Jak zatem widać możliwości zastosowania jest naprawdę wiele, a dobrej jakości kawa ziarnista w zestawieniu z młynkiem będzie świetnym pomysłem na niedrogi, lecz trafiony prezent!

Kawa ziarnista vs rozpuszczalna

Jeżeli decydujemy się na zakup kawy na prezent, to absolutnie zrezygnujmy z kawy rozpuszczalnej lub zmielonej. Zakup świeżych mieszanek ziaren wygląda bardzo ekskluzywnie i dodatkowo pachnie obłędnie! Warto wiedzieć, że w sklepach można nabyć naprawdę wiele ciekawych kompozycji smakowych kawy. Wszystko zależy od rodzaju ziaren oraz stopnia ich uprażenia. Kupując kawę w profesjonalnych sklepach z kawą, jak np. https://marianoitaliano24.pl/, możemy liczyć na fachową pomoc i doradztwo, ale również na produkt najwyższej jakości.

Jak zapakować kawę ziarnistą?

Generalnie odradzamy przesypywania zakupionej kawy ziarnistej do osobnych metalowych pudełek itp. Zakupiona kawa posiada odpowiednie opakowanie, które gwarantuje utrzymanie smaku i aromatu przez jak najdłuższy czas. Zatem jeśli chcemy prezent dodatkowo ozdobić, to włóżmy całe opakowanie zakupionej kawy ziarnistej do ozdobnego pudełka lub standardowo zapakujmy je w papier do pakowania prezentów.

Next Post

Na czym polega ochrona mienia prowadzona przez agencje?

wt. gru 1 , 2020
Bezpieczeństwo jest czymś, na czym zależy każdemu z nas. Wiele osób decyduje się na współpracę z profesjonalną agencją ochrony. Dotyczy to zarówno majątku prywatnego, jak i firmowego. Agencje ochrony w Warszawie Na terenie Warszawy istnieje duża liczba agencji ochrony. Wśród nich są firmy z wieloletnim doświadczeniem, a także nowe podmioty […]

Może też Cię zainteresować