Koszulka z orłem na piersi na Święto Niepodległości

Przed nami jedno z najbardziej emocjonujących wydarzeń w 2018 roku – setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Często bardzo kontrowersyjny dzień ze względu na różne zdarzenie temu towarzyszące, jednakże w tym dniu chodzi głównie o celebrowanie polskości. Rodziny z dziećmi przechodzą ulicami Warszawy. Całemu wydarzeniu towarzyszy silna oznaka polskości i patriotyzmu. Polacy często mieli pod górkę, dlatego dzień odzyskania niepodległości jest dla wielu z nas bardzo istotny i chcemy w widoczny sposób świętować to wydarzenie. Bardzo widoczne na marszu są również ubrania patriotyczne. Koszulka z orłem, flagą, a nawet husarią jest przez wielu noszona z dumą. Nie jest to dla nas rzadki widok, ponieważ odzież patriotyczna na stałe zagościła w polskiej modzie codziennego użytku, ale w ten szczególny dzień ma to znacznie większe znaczenie.

 

polska flaga

Marsz niepodległości w Warszawie

Całe wydarzenie jest odbierane przez wielu jako kontrowersyjne. Nie tyle z uwagi na to, że jest to po prostu święto odzyskania niepodległości, ale z innych problematycznych pobudek. Marsz jest organizowany corocznie w stolicy. Wydarzeniu towarzyszy ogromna nagonka na nacjonalizm. Jest to spowodowane ingerencją kilku mniejszych grup, tak zwanych narodowców. Ale czy słusznie można obciążać terminem nacjonalizmu wszystkich innych. Z pewnością nie. Jest to zwykłe uogólnienie całości, a przecież znacząca większość osób nie jest związana z żadnymi organizacjami nacjonalistycznymi. Krzywdzące jest zatem dla tych ludzi używanie tego typu terminologii. Na marszu niepodległości corocznie zbiera się grupa kilkudziesięciu tysięcy dumnych Polaków, aby uczcić ten dzień. W tym roku prawdopodobnie padnie rekord pod względem frekwencji. Wiele osób przyjedzie do Warszawy z innych miejscowości, a wszystko to w celu zjednoczenia się w tak ważnym dla nas dniu.

Odzież patriotyczna na marsz niepodległości

Odzież patriotyczna jest noszona przez coraz większą część społeczeństwa i to nie tylko od święta. Sklep internetowy oferuje szeroki wybór odzieży patriotycznej, w tym także koszulka z orłem oraz innymi emblematami. Wszystkie koszulki możecie znaleźć pod tym adresem.

 

Next Post

Jak zadbać o czystość w naszej łazience? Impregnat do kamienia naturalnego ułatwi nam sprawę!

pon. paź 22 , 2018
Kiedy przychodzi do sprzątania to zazwyczaj nie jesteśmy zadowoleni. Jednym z najgorszych miejsc do zachowania czystości jest łazienka. Ze względu na codzienną eksploatację przez domowników to miejsce ulega zabrudzeniom najszybciej w całym domu. Nie jest łatwo utrzymać to miejsce w czystości na bieżąco, ale warto sobie ułatwić proces sprzątania łazienki. […]

Może też Cię zainteresować