Lecznicze karmy dla kotów, co je wyróżnia?

Jak dobrze żywić kota? To pytanie zadaje sobie większość właścicieli. Mimo iż każdy kot jest inny i smakują mu inne produkty to dieta wszystkich futrzaków powinna być przede wszystkim być oparta o produkty pełnowartościowe.

Zdrowa dieta to pewność, że nasz kot będzie miał dobrą kondycję i energię. Oczywiście skład karmy musi być w pełni dostosowany do wieku kota do jego stanu zdrowia. Jeśli przykładowo kot ma jakieś dolegliwości, jest alergikiem, ma zaburzenia żołądkowe wtedy najlepiej podawać mu specjalistyczne karmy lecznicze.

Prawdą jest, że i wśród dostępnych karm suchych, jak i mokrych, można znaleźć produkty dobrej jak i gorszej jakości. Dobra jakość na pewno nie zagwarantuje tylko cena ale przede wszystkim skład i marka.

Dieta weterynaryjna

W trosce o zdrowie pupila i walkę z jego schorzeniami warto zainteresować się różnego rodzaju dietami weterynaryjnymi, które posiadają skład adekwatny do potrzeb kota. W określeniu takiej diety może pomóc weterynarz i ewentualnie zalecić konkretną karmę. W wielu przypadkach wybór pada na karmy lecznicze. Skład tych karm jest zupełnie inny niż taki, który można zaobserwować chociażby w karmach bytowych (codziennych).

Zalety karm leczniczych

Dużą zaletą karm leczniczych jest ich dobry skład, ich świeżość, bardzo dobry smak i brak występowania sztucznych składników. Jeśli chodzi o karmy lecznicze, które są najczęściej polecane przez weterynarzy – calibra vd cat gastro zdecydowanie zalicza się do grona najlepszych marek karm.

Calibra vd cat to pełnowartościowa karma weterynaryjna przeznaczona dla kotów. Zawiera naturalne komponenty w proporcjach dostosowanych do potrzeb, pokrywa dzienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze, witaminy i substancje mineralne. Karmy lecznicze znanych producentów znajdziesz an stronie www.weterynaryjny.pl

 

 

Next Post

Urządzenia dla niepełnosprawnych – jakie znajdziemy na rynku?

śr. gru 19 , 2018
Rynek dziś pełen jest urządzań dla osób niepełnosprawnych. Zarówno te ułatwiające poruszanie się, wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i rehabilitacyjnych, a także tych pomagających likwidować bariery architektoniczne.

Może też Cię zainteresować