Wyprawka dla niemowlaka – co musisz wiedzieć

Wyprawka dla niemowlaka powinna być przez rodziców planowana na długo przed narodzinami maluszka. Nikt nie chciałby sytuacji w której okaże się, że jakiejś rzeczy nie wzięliśmy pod uwagę a ta jest akurat potrzebna. By zaoszczędzić sobie nerwów w przyszłości warto kompletować wyprawkę dużo wcześniej.

niemowle

Kompletowanie można wykonać na różne sposoby. Możemy wcześniej poradzić się przyjaciółki czy znajomej, która już przechodziła ten okres, dopytać co należy uwzględnić biorą pod uwagę rzeczy niezbędne a co może będzie zbędne bądź potrzebne w dalekiej przyszłości. Wiedząc już mniej więcej co będzie nam potrzebne najlepiej zrobić sobie listę rzeczy szczególnie jeśli chodzi wyprawkę w której miałyby się znaleźć ubranka. Podczas kompletowania wyprawki musimy zwrócić także uwagę na sezon w którym przyjdzie na świat dziecko. W lato będzie potrzebować ono innych rzeczy niż np. zimą i na odwrót. Elementem wyprawki, który należy uwzględnić powinny być także artykuły kosmetyczne i higieniczne, wyposażenie apteczki, elementy wyposażenia pokoju.

Kąpiel i higiena

Podczas kompletowania wyprawki oprócz typowej listy ubranek dziecięcych musi się znaleźć rozpiska rzeczy niezbędnych do pielęgnacji dziecka. Dobierając produkty do tego zestawu musimy w dużej mierze zwrócić uwagę na ich jakość. Muszą być hipoalergiczne i posiadać niezbędne atesty Instytutu Towarzystwa Matki i Dziecka.

-mydełko, oliwka nawilżająca
-krem pielęgnacyjny
-szczoteczka do czesania z miękkim włosiem
-nożyczki do paznokci dla niemowląt
-wanienka ze stojakiem
-chusteczki nawilżające
-waciki patyczki dla niemowląt
-pampersy
-szampon (może być dla rocznego dziecka)

Mając na uwadze produkty wysokiej jakości głównie te związane z higieną maluszka (szampony czy pampersy) warto nabyć je w sprawdzonych sklepach – Kosmethurt prowadzi sprzedaż produktów higienicznych dla dzieci.

higiena niemowlaka

Spokojny sen

Żeby zapewnić dziecku spokojny sen musimy wybrać przede wszystkim bezpieczne i dobrze wykonane łóżeczko. Uwzględniając jednocześnie dodatkowe jego elementy, w łóżeczku powinny się znaleźć podstawowe akcesoria dzięki którym dziecko będzie mogło mieć zapewniony bezpieczny i przytulny sen.

-łóżeczko z wyposażeniem
-materac do łóżeczka
-pościel dziecięca
-miękki kocyk
-ochraniacz na szczebelki

Dla większości Mam przedstawiona lista może nie być wystarczająca, jeśli chodzi o ilość produktów do pielęgnacji czy elementów do wyposażenia łóżeczka. Jednak jest to lista tylko oglądowa uwzględniająca podstawowe rzeczy. Wyprawka dla dziecka jest kwestią indywidualną, może się w praktyce okazać, że będziemy potrzebować dużo więcej rzeczy, bądź też wyeliminować jakąś cześć którą już zakupiliśmy. Podobnie sprawa ma się podczas kompletowania wyprawki dotyczącej ubranek. Wstępie nie ma potrzeby kupowania dużych ilości ubranek głównie przez to, że niemowlę szybko rośnie i bardzo szybkim tempie będziemy potrzebować większych ciuszków.

Next Post

Mieszkania dwupoziomowe coraz popularniejsze na Śląsku

śr. gru 6 , 2017
Chyba nic nie sprawia nam tyle frajdy, co urządzanie własnego mieszkania. Choć momentami bywa to męczące, to jednak świadomość tego, że urządzamy swój dom i możemy go w pełni dostosować do naszych potrzeb i stylu życia potrafi dodać skrzydeł. Coraz większym powodzeniem z uwagi na dawane możliwości cieszą się mieszkania […]

Może też Cię zainteresować