Szkoła podstawowa – jak wybrać tę odpowiednią?

Wybór szkoły podstawowej dla dziecka pomimo wciąż wzrastającej liczby placówek często o bardzo zróżnicowanych ofertach nie łatwą decyzją. Dlatego każdy rodzic nie powinien podejmować jej zbyt pochopnie.

szkoła podstawowa Tychy

Poszukując dobrej szkoły w której sześciolatek będzie spędzać kilka godzin dziennie, powinien być otoczony troskliwą opieką i wsparciem pedagoga by mógł przyswajać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowanie dobrze gdybyśmy stworzyli listę kryteriów według których będziemy poszukiwać placówki szkolnej.

Lokalizacja

Jednym z głównych kryteriów wyboru jest sama lokalizacja szkoły podstawowej. Warto wybrać placówkę, która nie będzie znacząco oddalona od miejsca zamieszkania. To w przyszłości pozwoli dziecku  na samodzielny powrót do domu. Wybór szkoły podstawowej odległej od miejsca zamieszkania i miejsca pracy rodzica jest dosyć ryzykowny- może się okazać, że dojazdy będą generować dużo czasu i będą męczące dla dziecka. Jeśli w okolicy w której mieszkamy nie ma szkoły godnej polecenia, coraz częściej dla rodziców alternatywą staje się placówka położona w pobliżu jego miejsca pracy

Poczucie bezpieczeństwa

Szkoła podstawowa powinna być placówka w której każdy sześciolatek będzie otoczony troskliwą opieką a samo miejsce będzie dla niego bezpieczną oazą. Tymi elementami, które mogą mieć wpływa na rozwój dziecka w szkole podstawowej i jednocześnie zaburzać prawidłowe funkcjonowanie mogą być takie elementy jak: samo wyposażenie szkoły, niedostosowane toalety, przepełnione klasy, niedoświadczona kadra pedagogiczna. Oprócz tego powinniśmy zwrócić uwagę na to czy szkoła posiada monitoring, czy otoczenie szkoły jest dla dzieci bezpieczne.

szkoła podstawowa
Zajęcia dodatkowe

Wybierając placówkę szkolną zwróćmy uwagę czy oprócz podstawowego programu nauczania szkoła oferuje zajęcia pozalekcyjne. Jeśli takimi dysponuje sprawdzamy, jakie zajęcia tematyczne oferuje. Zwykle są to zajęcia sportowe, językowe, artystyczne, które dają możliwość rozwijania dziecka i jego talentów. Zajęcia dodatkowe to nie tylko sposób na aktywne spędzenie czasu w gronie swoich rówieśników ale z biegiem czasu może okazać się, że dziecko ma np. talent do nauki języków obcych bądź ma dobre osiągnięcia sportowe. Wszystkie nabyte umiejętności mogą okazać się w przyszłości strzałem w dziesiątkę- dziecko będzie chciało uczęszczać do szkoły sportowej czy też językowej.

Next Post

Po czym poznać dobry catering?

pon. lis 6 , 2017
W codziennym życiu jesteśmy coraz bardziej zabiegani, nie mamy czasu na przygotowywanie posiłków, zdarza się i tak, że brakuje czasu na zjedzenie zaplanowanego posiłku czy przygotowanie przyjęcia rodzinnego.
catering Sopot

Może też Cię zainteresować