Gdzie na wakacje z dzieckiem?

Wakacje i piękna pogoda już niestety minęły. Za oknem robi się coraz zimniej, a my zastanawiamy się gdzie wybrać się na kolejny letni urlop? Pomysłów jest wiele, ale jak spędzić wypoczynek ze swoimi pociechami? Jakie miejsca będą dla nich atrakcyjne? Wakacje z dziećmi nad morzem z basenem czy bez basenu?

wakacje nad morzem

Morze Bałtyckie

Kto pojedzie raz zakocha się na zawsze w naszym pięknym, polskim wybrzeżu. Piaszczyste, szerokie plaże. Morze nie do końca słone i czasem zimne, ale jakże nadające klimat otaczającej aurze.

Z biegiem lat kurorty serwują nam coraz więcej atrakcji, wszystko po to, by wpasować się w gusta turystów. Rodzinne wakacje zależą przede wszystkim od jej preferencji – jedni wolą wypoczynek w mniejszej miejscowości, która napawa nas spokojem i relaksuje, inni z kolei wolą większe miasteczka, gdzie jest gwar, tłok i mnóstwo atrakcji.

Wakacje z dziećmi nad morzem z basenem – warto się nad tym zastanowić, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę, że upalne dni sprzyjają nie tylko kąpielom słonecznym, ale także wodnym. Basen będzie dobrą odskocznią od słonego morza, kiedy nie będzie chciało nam się spędzać dnia na plaży. Oprócz tego, należy się schłodzić podczas ukropów. To naprawdę ciekawa alternatywa, w końcu dzieciaki kochają pływać.

wakacje z dziećmi nad morzem

Atrakcje

Jakie atrakcje czekają na naszych milusińskich w okolicach Darłowa, Darłówka, Ustki czy Łeby? Nadmorskie miejscowości mają to do siebie, że nie są zbyt oddalone od siebie. Dlatego jeśli mamy taką możliwość czy to autem czy komunikacją miejską – warto przemieszczać się pomiędzy miasteczkami i korzystać z licznych atrakcji.

Poniżej kilka interesujących atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie:

  • Latarnia morska w Darłówku – znajduje się niedaleko portu, z którego możemy odpłynąć w przyjemny rejs po Morzu Bałtyckim.
  • Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie – muzeum, w którym zwiedzimy piękne wnętrza zamkowe, a także pamiątki z lokalnych miejscowości.
  • Jezioro Bukowo i Jezioro Jamno – to świetna odskocznia od morskich kąpieli.

Jak widać, można spędzić super wakacje z dziećmi nad morzem. Z basenem? Nad jeziorem? Po wybraniu odpowiedniej miejscowości możemy zapewnić sobie te trzy zbiorniki wodne w zasięgu kilku kilometrów. Oprócz tego, dla chętnych poznania historii możemy spędzić czas w Zamku Książąt Pomorskich.

Next Post

Na tropie wakacyjnych okazji

pon. gru 4 , 2017
Zima w pełni, a my o wakacjach? Czemu nie, wszak zaraz po nowym roku ludzie rozpoczynają swoje poszukiwania wymarzonych, letnich wakacji i rezerwują pobyty w miejscach, jakie im odpowiadają. Zatem jeśli Ty czytelniku, także nie odkładasz takich planów na ostatnią chwilę, ten artykuł będzie dla Ciebie!

Może też Cię zainteresować