Materace termoplastyczne. Tego na pewno nie wiedziałeś!

Materace termoplastyczne perfekcyjnie dopasowują się do kształtu ciała użytkownika. Natychmiastowo tworzą się wgłębienia, które stabilizują i utrzymują ważne części ciała. Dzięki dokładnie przemyślanemu wykonaniu wykonane są z wysokiej jakości materiałom są doskonałym wyborem, nawet dla tych najbardziej wymagających.

Pochodzenie materaca termoplastycznego

Materac ten został stworzony w Stanach Zjednoczonych przez NASA. Miał on dopasowywać się no kształtu, masy i temperatury ciała astronautów, zapewniając wsparcie oraz komfort przez całą podróż, szczególnie podczas zwiększonej siły działającej na nich podczas startu oraz lądowania. Jest to z pewnością najbardziej profesjonalny materac, który szybko zyskał popularność w szpitalach, a później szeroko dostępny dla każdego pragnącego korzystać z jego niezwykłych właściwości.

Jak działa pianka termoelastyczna?

Silnie reagują na nacisk, temperaturę oraz kształt, które na powierzchni zostawiają widoczny ślad, lecz po czasie wraca do pierwotnej formy. Odkształcenia te utrzymują ciało w wygodnej pozycji. Korzystnie wpływają także na kręgosłup, idealnie się do niego dopasowując, przez co zapewnia niebywałą ulgę każdemu użytkownikowi. Ponadto ich nieprzepuszczalna struktura gwarantuje pewną izolację.

Reagowanie na ciepło

Materace te, posiadają niezwykłą wrażliwość na ciepło. Im wyższa jest temperatura ciała, tym głębsze są odkształcenia, spowodowane również przez nacisk ciała. Dodatkowo podczas przez cały czas są absolutnie ciche. Jest to zatem bez wątpienia najbardziej niezwykły i wyjątkowy materac dostępny na rynku.

Co jest w środku materaca termoplastycznego?

Wnętrze składa się ze specjalnej pianki polimerowej – Visco, o niezwykle dużej gęstości oraz niskiej sprężystości. Charakteryzuje się także porowatą strukturą, która idealnie sprawdzi się u osób cierpiących na bóle reumatyczne, ponieważ skutecznie stabilizuje plecy.

Wygląd zewnętrzny materaca

Materace termoplastyczne pokryte są pikowaną, bawełnianą powierzchnią, która pochłania wilgoć, lecz nie gromadzi jej do wnętrza, przez co nie gromadzą się tam chorobotwórcze bakterie, czy grzyby. Gwarantuje to wysoki poziom higieny, dlatego materace te są polecane także dla alergików.

Materaca termoplastyczne znajdują się w ofercie producenta Common dostępnej w sklepie pod adresem https://common.sklep.pl/6-materace-termoplastyczne

Next Post

Gdzie warto spędzić weekend?

czw. sie 22 , 2019
W okresie wiosny i lata szczególnie dużo Polaków wyjeżdża na weekendy. Cieszą się one szczególnie dużą popularnością, kiedy w kalendarzu przypada wiele dni wolnych. W Polsce mamy sporą ilość miejsc, które możemy wtedy odwiedzić. Wypad w góry Podczas długich weekendów dużo osób decyduje się na wypad w polskie góry. Do […]
weekend w Tatrach

Może też Cię zainteresować